AKTUÁLNE: Severné a západné Slovensko bojuje s povodňami. Vyžiadali si prvú obeť

  • Slovensko už niekoľko dní trápi výdatný dážď, ktorý si vyžiadal už prvú obeť
  • SHMÚ vydalo varovanie pre časť severného Slovenska
pjimage - 2021-05-17T185314.680
Facebook/Plus TV
  • Slovensko už niekoľko dní trápi výdatný dážď, ktorý si vyžiadal už prvú obeť
  • SHMÚ vydalo varovanie pre časť severného Slovenska

Hasiči momentálne zasahujú pri pretrhnutí nádrže neďaleko obce Rudno nad Hronom (okres Žarnovica). Voda po pretrhnutí preteká celou obcou a zaplavuje pivnice rodinných domov. V tlačovej správe o tom informuje Katarína Križanová z komunikačného oddelenia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ). Silný prúd vody už stihol zachytiť a usmrtiť jednu osobu.

„Hasiči momentálne pomocou vysokokapacitného čerpadla a plávajúcich čerpadiel odčerpávajú vodu zo zatopených ulíc a pivníc. Zasahujúci hasiči budú z jedného domu zachraňovať tri osoby, ktoré sa nedokážu svojpomocne dostať von,“ uviedla Križanová. Na miesto smeruje aj evakuačný autobus HaZZ a plávajúci transportér zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom, ktorý bude v prípade potreby a zhoršenia situácie využitý na záchranu osôb z rodinných domov zasiahnutých povodňou.

AKTUÁLNE: V Žarnovici sa údajne PRETRHLA NÁDRŽ: O život prišla jedna osoba!Viac sa dočítate v článku: https://bit.ly/3fqyMiF

Posted by Plus TV on Monday, May 17, 2021

Na povodne by sa mal pripraviť aj sever Slovenska

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydáva tretí stupeň výstrahy pred povodňami z trvalého dažďa. Tretí stupeň platí od 16:45 do 21:00 v okrese Považská Bystrica a v Žiline v okolí rieky Rajčanka.

„Vzhľadom na spadnutý a na očakávaný trvalý dážď je predpoklad vzostupu vodných hladín na tokoch, s dosiahnutím a prekročením vodných stavov zodpovedajúcich stupňom PA. Vývoj hydrologickej situácie bude priebežne aktualizovaný,“ uvádzajú meteorológovia.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech