Situácia sa otočila. Fico je v kauze odpočúvania na chate poškodený, podal trestné oznámenie

  • Kauza uniknutých nahrávok z poľovníckej chaty Slovenskom hýbe niekoľko týždňov
  • Počas dnešného dňa sa ku nej vyjadril Robert Fico, ktorý na tlačovej besede sedel vedľa obvineného exprezidenta PZ Tibora Gašpara
Fico
TASR/Jakub Kotian
  • Kauza uniknutých nahrávok z poľovníckej chaty Slovenskom hýbe niekoľko týždňov
  • Počas dnešného dňa sa ku nej vyjadril Robert Fico, ktorý na tlačovej besede sedel vedľa obvineného exprezidenta PZ Tibora Gašpara

Tlačovej konferencie predsedu strany Smer-SD Roberta Fica sa zúčastnil aj Marek Para a Pavol Gašpar, rovnako aj policajný exprezident Tibor Gašpar. Podľa slov Roberta Fica je už v kauze odpočúvania na chate vedený ako poškodený, nakoľko podal trestné oznámenie. Počas celej tlačovej konferencie hovoril o diskreditácii a útoku na opozíciu. 

Podľa slov Fica je hlavným cieľom odpočúvania hľadanie informácií, ktoré by zabezpečili predĺženie väzby Tibora Gašpara a Norberta Bödöra. Zastáva vraj názor, že na Slovensku prebieha manipulácia s trestnými konaniami.

„Podávam nielen trestné oznámenie, ale aj návrh na Ústavný súd. Domáham sa koštatovania, že moje práva boli výrazne porušené aktom štátneho terorizmu. Po druhé, domáham sa vymazania nahrávok, lebo nevedú k ničomu a ich cieľom je len moja diskreditácia,“ povedal Fico.

„Predmetnú kauzu som vnímal ako útok na nezávislosť advokácie a na opozíciu. Kauza jeleň je však aj útokom na mojich mandantov, Norberta Bödöra a Tibora Gašpara,“ tvrdí advokát Marek Para, ktorý sa tlačovej konferencie zúčastnil tiež.

Na otázku, či sa Tibor Gašpar chystá na vstup do politiky odpovedal, že sa aktuálne plánuje venovať svojej obhajobe. Robert Fico k téme uviedol, že Gašpara by na „svojej palube“ chcel mať.

Fico poškodzoval záujmy Slovenska, tvrdí OĽANO

Poslanec NR SR a predseda Smer-SD Robert Fico vážnym spôsobom a dlhodobo poškodzoval záujmy Slovenska a stratil akúkoľvek politickú kredibilitu. V reakcii na slová Fica, že vládna koalícia zneužíva prostriedky trestného práva na boj s politickou opozíciou, to pre TASR uviedlo hnutie OĽANO.

„Považujeme za absurdné, že človek, ktorý odovzdal políciu do rúk organizovaného zločinu a jeho štátna tajomníčka pôsobila ako hlava justičnej mafie, má v sebe tú drzosť komentovať prácu dnes nezávislých orgánov činných v trestnom konaní (OČTK),“ skonštatovala najsilnejšia vládna strana.

Tvrdí, že práve za vlád Roberta Fica a Petra Pellegriniho sa OČTK preukázateľne zneužívali na boj proti opozičným politikom, k čomu sa dnes priznávajú ich vlastní nominanti.

Tí podľa OĽANO vypovedajú o obludnej kriminálnej schéme, cez ktorú boli občania okrádaní o obrovské peniaze. „Na následky tohto vyčíňania doplácame dodnes, keď len za colné podvody musí Slovensko zaplatiť pokutu 277 miliónov eur, ktoré mohli byť využité napríklad na zvýšenie platov zdravotníkov či dôchodkov,“ dodalo hnutie.

Fico v sobotu v súvislosti s kauzou videí z poľovníckej chaty povedal, že na Slovensku došlo k aktu štátneho terorizmu. Dopustiť sa ho mali podľa jeho slov vyšetrovatelia a prokurátori Úradu špeciálnej prokuratúry. Podáva preto trestné oznámenie aj podnet na Ústavný súd SR.

Tvrdí, že jeho práva ako súkromnej osoby boli „výrazne porušené“. Žiada tiež, aby nahrávky z chaty boli vymazané. Prípad označil šéf Smeru za nebezpečný z dôvodu, že od začiatku až do konca sa odpočúvanie dialo v súčinnosti s OČTK.

Zdroj: TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie