Slovenské domácnosti budú mať lacnejšiu elektrinu, štát podpísal zmluvu s elektrárňami

  • Došlo k dôležitému podpisu zmluvy
  • Predseda vlády informoval o dobrých správach pre slovenské domácnosti
Nastavovanie teploty radiátora a peniaze v rukách
TASR/Jens Büttner/dpa, Freepik/@wirestock
  • Došlo k dôležitému podpisu zmluvy
  • Predseda vlády informoval o dobrých správach pre slovenské domácnosti

Slovensko podpísalo zmluvu so Slovenskými elektrárňami na dodávku elektrickej energie pre domácnosti za cenu 61,20 eura za megawatthodinu.

Oznámil to v utorok na tlačovej konferencii predseda vlády SR Ľudovít Ódor, za účasti ministra hospodárstva SR Petra Dovhuna a generálneho riaditeľa Slovenských elektrární Branislava Strýčka. Cena elektriny by sa tak nemala výraznejšie meniť, informuje TASR.

Podpísali sme so Slovenskými elektrárňami tzv. implementačnú zmluvu. Domácnosti budú môcť nakupovať elektrickú energiu (silovú zložku) od budúceho roka za nezmenenú cenu, čo je, samozrejme, v týchto ťažkých časoch dobrá správa. Môžeme to urobiť najmä preto, lebo Slovensko vyrába dostatok elektrickej energie. Môžem povedať, že v súčasnosti tretí blok v Mochovciach ide na 96 %. Aj z tohto titulu je v tomto prípade možné dávať v zásade pre domácnosti plošnú pomoc,“ priblížil Ódor.

Slovenské elektrárne a ich akcionári sa dohodli s vládou na pomoci obyvateľom dodávkami elektriny pre domácnosti za zvýhodnené ceny ešte začiatkom minulého roka. Dodatok k memorandu na dodávky za zvýhodnenú cenu dohodli až do roku 2027.

Zdroj: TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá