AKTUÁLNE: Špecializovaný trestný súd rozhodol, či bude Monika Jankovská prepustená z väzby

  • Rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu mnohých nepoteší
  • Jankovská bola prepustená
AktualneSIU
  • Rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu mnohých nepoteší
  • Jankovská bola prepustená

Špecializovaný trestný súd rozhodol, že Monika Jankovská bude prepustená z vyšetrovacej väzby. Informoval o tom jej advokát.

Jankovská by mala nosiť monitorovací náramok, a bude pod dohľadom úradov. 

Ako informuje agentúra SITA, sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) prepustil z väzby na slobodu obvinenú Moniku J. Ako ďalej informovala hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková, väzbu obvinenej nahradil dohľadom probačného a mediačného úradníka.

Súd uložil obvinenej aj povinnosť oznámiť policajtovi, prokurátorovi alebo súdu každú zmenu miesta pobytu, uložil jej tiež povinnosti a obmedzenia a nariadil kontrolu obvinenej technickými prostriedkami, konkrétne zariadením na určenie polohy.

V prípade obvineného sudcu Richarda M. sudca zamietol jeho žiadosť o prepustenie z väzby a, naopak, väzbu predĺžil di 11. júna. Rozhodnutie súdu nie je právoplatné.

Moniku J. a Richarda M. zadržali v marci 2020 v rámci akcie Búrka, ktorá bola zameraná na korupčnú trestnú činnosť sudcov. Odvtedy sú bývalá štátna tajomníčka a sudca stíhaní väzobne. Moniku J. museli 31. januára tohto roku eskortovať z banskobystrickej väznice do nemocnice. Dôvodom prevozu bolo nadmerné užitie liekov proti úzkosti.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech