Nové informácie k stavu premiéra Fica. Nemocnica zverejnila aj svoje stanovisko

  • Podľa Denníka N je stav premiéra stále vážny
  • Jurajovi Cintulovi hrozí doživotný trest
  • Je obvinený z pokusu o úkladnú vraždu
Robert Fico atentát lekár
Ilustračná fotografia TASR/Ján Krošlák, TASR/Radovan Stoklasa
  • Podľa Denníka N je stav premiéra stále vážny
  • Jurajovi Cintulovi hrozí doživotný trest
  • Je obvinený z pokusu o úkladnú vraždu

Fakultná nemocnica s poliklinikou F.D.Roosevelta Banská Bystrica zatiaľ oficiálne neinformovala, aký je po noci zdravotný stav premiéra. Podľa informácií Denníka N je primeraný, aj keď stále vážny. 

„Hospitalizácia ústavného činiteľa pre nás predstavuje veľkú výzvu a zodpovednosť, ku ktorej sa staviame s rešpektom.
Starostlivosť o každého nášho pacienta je pre nás prioritou, rovnako ako zachovávanie jeho súkromia. Zároveň si uvedomujeme, že v tomto prípade ide o jedného z najvyšších ústavných činiteľov a preto akúkoľvek komunikáciu o zdravotnom stave pána premiéra koordinujeme s Úradom vlády SR,“ informuje nemocnica na sociálnej sieti. 
 

Prehľadávali byť strelca 

Národná kriminálna agentúra (NAKA) prehľadávala byt atentátnika, ktorý postrelil premiéra Roberta Fica. Informujú o tom tvnoviny.sk

Elitní policajti prišli v piatok (17. mája) skoro ráno do bytovky v Leviciach, kde Juraj Cintula (71) býval spolu s manželkou. Lynx komando priviezlo na miesto aj samotného strelca z Handlovej. Zdržali sa tam niekoľko hodín. Podľa informácií televízie Markíza vykonávali vyšetrovatelia domovú prehliadku a kriminalistickí technici zaisťovali stopy.

„Pri zisťovaní motívu bude dôležité, kde ten človek žil, aké veci má pri sebe, budú sa hľadať možno aj ďalšie zbrane,“ uviedol pre tvnoviny.sk bývalý vyšetrovateľ a advokát Peter Vačok.

Stretnutie s lídrami politických strán plánujú na utorok

Prezidentka Zuzana Čaputová a jej zvolený nástupca Peter Pellegrini by sa mali s lídrami politických strán stretnúť v utorok popoludní. Hovorca prezidentky Martin Strižinec pre TASR potvrdil, že na tento termín sa snažia zvolať stretnutie, podrobnosti však budú komunikovať až po spresnení detailov.

To isté platí aj o dokumente o hodnotách a odmietnutí agresie a násilia, ktorý plánuje Čaputová s Pellegrinim pripraviť. „Na tom dokumente sa pracuje,“ uviedol hovorca.

Prezidentka a jej nástupca vo štvrtok (16. 5.) informovali, že do Prezidentského paláca pozvú lídrov všetkých parlamentných politických strán. Chcú tak podľa vlastných slov po pokuse o vraždu premiéra Roberta Fica (Smer-SD) upokojiť situáciu a odmietnuť násilie. Vyzvali tiež všetky strany, aby načas prerušili alebo výrazne utlmili kampaň pred blížiacimi sa eurovoľbami.

Premiér je po operácii 

Stav premiéra Roberta Fica (Smer-SD) po atentáte je naďalej vážny. Viaceré politické strany už potvrdili, že v reakcii na situáciu zrušia alebo obmedzia kampaň pred eurovoľbami. TASR prináša súhrn udalostí.

Premiér podstúpil päťhodinovú operáciu a je hospitalizovaný na oddelení ARO v Rooseveltovej nemocnici v Banskej Bystrici. Jeho stav je stabilizovaný, ale nie je mimo ohrozenia života. Rozsah zranení spôsobený štyrmi strelnými ranami je rozsiahly. O vývoji Ficovho zdravotného stavu sa bude pravidelne informovať.

Vo štvrtok mimoriadne zasadala Bezpečnostná rada aj vláda, na ktorej sa vyhodnocovala aktuálna bezpečnostná situácia. Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) avizoval, že všetky rizikové skupiny ľudí budú mať posilnenú ochranu. Polícia potvrdila, že dohliada napríklad na bezpečnosť všetkých poslancov parlamentu, monitoring bol zvýšený napríklad aj v okolí televízií a denníkov.

Útočníka polícia obvinila z pokusu o úkladnú vraždu. Pracuje sa iba s verziou, že išlo o politicky motivovaný akt. Podozrivý nie je členom žiadnej radikalizovanej politickej skupiny, ide o osamelého vlka. Kroky strelca mali akcelerovať po prezidentských voľbách, s výsledkami ktorých nesúhlasil. Na ďalšie informácie je uvalené embargo Generálnou prokuratúrou SR.
      
    

Zdroje: tvnoviny.sk , TASR, Denník N 

Najnovšie videá

Trendové videá