AKTUÁLNE: Súd práve rozhodol o tom, či Dušan Kováčik naďalej zostáva vo väzbe

  • Dušan Kováčik je vo väzbe od 22. októbra 2020 a naďalej v nej aj ostane
  • Sudkyňa Pamela Záleská zamietla jeho žiadosť o prepustenie
kováčik
TASR/Jakub Kotian
  • Dušan Kováčik je vo väzbe od 22. októbra 2020 a naďalej v nej aj ostane
  • Sudkyňa Pamela Záleská zamietla jeho žiadosť o prepustenie

Prokurátor Dušan Kováčik sa vo väzbe nachádza od 22. októbra 2020. Pri rozsiahlom vyšetrovaní a vypočúvaní podal žiadosť o svoje prepustenie, pretože, podľa jeho slov, trpí jeho rodina, informuje Denník N. „Rodina je pre mňa také top a nechcem to nejako znevažovať alebo zľahčovať, moja kolúzna väzba je trestom aj pre rodinu,“ začal Dušan Kováčik vo štvrtok v Pezinku na Špecializovanom trestnom súde vysvetľovať, prečo chce ísť na slobodu. Žiadosti však sudkyňa Pamela Záleská nevyhovela.

Jeho meno figuruje v kauze Gorila, ale aj v Kočnerovej Threeme. Vlani si preňho prišla NAKA a tento začiakom júla stál pred súdom.

Prokurátor mafie, prezývaný pán 62:0, pošpinil slovenský právny štát. Kováčik sa zrejme neštítil porušovať ani zákony

„Sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu rozhodla o vzatí do väzby dvoch osôb, Dušana Kováčika a Norberta Pakšiho, ktoré sú obvinené zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a iné. Dôvodom väzby je u obvineného Dušana Kováčika obava z možného ovplyvňovania svedkov a z pokračovania v trestnej činnosti, teda kolúzna a preventívna väzba. Dôvodom väzby u obvineného Norberta Pakšiho je obava z možného úteku, ovplyvňovania svedkov a z pokračovania v trestnej činnosti, teda úteková, kolúzna a preventívna väzba,“ objasnila hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu Katarína Kudjáková.

„Zadržanie a stíhanie špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika je tragédiou nielen pre Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP), ale pre prokuratúru ako takú a pre všetkých prokurátorov,“ vyjadril sa zástupca špeciálneho prokurátora Alexander Biró v pléne Národnej rady (NR SR).

Zdroje: Denník N, Startitup

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie