Tiborovi rozdrvili lebku, jeho auto spálili: Muž obvinený z vraždy je už vo väzbe

  • Tiborovi Szűcsovi rozdrvili lebku, zakopali ho v Maďarsku
  • Erika Kollára obvineného z vraždy podnikateľa poslali do väzby
  • Sudkyňa Pamela Záleská videla všetky dôvody na väzbu
Tibor Szűcs bol nezvestný 2. mája 2023 a jeho auto našli neskôr zhorené do tla v Maďarsku.
Polícia SR, Reprofoto: FB/Občianska stráž SR
  • Tiborovi Szűcsovi rozdrvili lebku, zakopali ho v Maďarsku
  • Erika Kollára obvineného z vraždy podnikateľa poslali do väzby
  • Sudkyňa Pamela Záleská videla všetky dôvody na väzbu

Meno Tibora Szűcsa aj s jeho fotografiou ešte aj dnes figuruje v policajnom pátracom systéme PATROS. No muži zákona už dnes vedia, že bol brutálne zavraždený. Jeho zohavené pozostatky dokonca našli zakopané v Maďarsku.

Jedného z mužov priviezli včera o 16:30 hodine do budovy Špecializovaného trestného súdu v Pezinku. Vyšetrovateľ NAKA totiž žiadal pre neho väzbu.

Aj keď rozhodovanie o tom, či Erik Kollár obvinený z úkladnej vraždy skončí vo väzbe, malo začať o 17. hodine, nestalo sa tak. Sudkyňa pre prípravné konanie Pamela Zálesaká totiž pred rozhodovaním o Kollárovej väzbe riešila aj ďalšiu väzbu. No a tá sa poriadne natiahla. 

Preto sa o mužovi obvinenom v prípade vraždy podnikateľa Tibora Szűcsa začalo rozhodovať až o 22. hodine. Všetko to skončilo až nad ránom. Erik Kollár putoval z budovy súdu rovno za mreže.

„Sudkyňa pre prípravne konanie vyhovela návrhu prokurátora a vzala obvineného do takzvanej preventívnej, kolúznej aj útekovej väzby. Obvinený voči rozhodnutiu podal sťažnosť, o ktorej bude rozhodovať Najvyšší súd SR,“ povedala pre Startitup hovorkyňa Špecializovaného súdu Katarína Bednáriková. 

Advokátka muža obvineného pre úkladnú vraždu podnikateľa Tibora Szűcsa Kristína Kosmályová pred rozhodovaním o väzbe reagovala len v krátkosti.

„Momentálne prebiehajú stále procesné úkony. Nachádzame sa stále len v počiatočnom štádiu konania, takže ja sa bližšie k tomu vyjadrovať nebudem. Všetko závisí od ďalšieho dokazovania.“

„Môj klient si neželá, aby som sa vyjadrovala k otázke viny alebo neviny. Momentálne aj v procesnom postavení obvineného odmietol vypovedať,“ povedal pred rozhodovaním o väzbe pre Erika Kollára jeho advokátka. 

Podľa vyšetrovateľa to mal byť práve Erik Kollár, ktorý spolu s Ladislavom Szalaiom zavraždil na terase domu v Trávniku podnikateľa Tibora Szűcsa. Ladislava Szalaia zadržali policajti v Maďarsku a policajti NAKA budú teraz žiadať jeho vydanie na trestné konanie na Slovensko.

Na vražde sa mal taktiež podieľať občan Maďarska Gergely Sárközy, ktorého sa policajtom zadržať zatiaľ nepodarilo. 

Rozhodovanie o väzbe sa podľa najnovších informácií posunulo. Takže sudkyňa pre prípravné konanie Pamela Záleská začne o väzbe rozhodovať o 19. hodine. 

Zadržali troch mužov

Reportéri Startitup už vo štvrtok informovali, že elitní príslušníci NAKA zadržali v súvislosti so zmiznutím Tibora Szűcsa troch mužov.

„Môžem vám len potvrdiť, že dnes ráno sme zadržali 3 osoby, ktoré sme obvinili z úkladnej vraždy. O prípade však budeme viac informovať na budúci týždeň spolu s maďarskými kolegami, s ktorými sme na prípade spolupracovali,“ potvrdil informácie Startitupu vo štvrtok ráno riaditeľ Národnej kriminálnej agentúry Ľubomír Daňko.

Z toho, čo nám prezradil, bolo jasné, že Tibora Szűcsa zavraždili. A podľa kvalifikácie skutku nešlo len o nejakú emotívnu bitku, ktorá skončila smrťou, ale vopred naplánovanú vražednú akciu.

Startitup zistil, že telo podnikateľa vykopali policajti už pred pár dňami v Maďarsku. Tibor Szűcs mal rozdrvenú lebku. Jeho nález však tajili. Dôvodom bola pripravovaná zadržiavacia akcia na mužov, ktorí sa mali na vražde podieľať.

Jedného z mužov podľa našich informácií zadržali maďarskí policajti na ich území. Maďarské špeciálne jednotky totiž podľa slov šéfa NAKA so slovenskými elitnými policajtmi na prípade intenzívne spolupracovali.

Spoločne preto pripravujú tlačovú konferenciu, ktorá bude v Maďarsku.

NAKA vstúpila do prípadu až neskôr

Elitní príslušníci NAKA sa pre záhadnú nezvestnosť podnikateľa od 10. mája nezastavili. Zmiznutie Tibora Szűcsa z Číčova, ktorý zo dňa na deň jednoducho zmizol, ich postavilo na nohy. Bolo to však až osem dní po jeho zmiznutí.

Tibor Szűcs totiž zmizol ešte 2. mája 2023 asi o 20. hodine. Jeho stopa sa stratila v dedinke dedinky Trávnik na juhu Slovenska, odkiaľ ešte poslednýkrát telefonoval.

Odvtedy akoby sa po ňom zľahla zem. Tibor zmizol aj so svojím luxusným čiernym Audi Q7 s komárňanským evidenčným číslom.

V Trávniku si bol Tibor Szűcs podľa informácií od rodiny pýtať dlh za nájom v dome, ktorý prenajímal.  

Už od začiatku bolo zrejmé, že podnikateľ len tak nezmizol, a o pár dní neskôr dokonca našli aj jeho auto. Bolo zhorené do tla asi 80 kilometrov od Trávnika, neďaleko mesta Pápa v Maďarsku.

Práve nález zhoreného auta bol jedným z dôvodov, prečo do prípadu vstúpila NAKA. Prípad totiž pripomínal mafiánske praktiky. Tým ďalším dôvodom bola krv, ktorú však na terase domu v Trávniku nenašli komárňanskí policajti, čo na prípade od začiatku pracovali, ale pátrací tím Občianskej stráže Slovenskej republiky z Komárna.

Reakcia policajtov bola podľa pátračov nemastná-neslaná. A tak deň po dni stratili pri pátraní po Tiborovi Szűcsovi celých osem dní.

Až po tom, ako rodina začala aj pre nájdenú krv naliehať na policajtov, nastal v prípade zvrat.

Do dedinky na juhu Slovenska prišli v noci z 10. na 11. mája kukláči vyzbrojení samopalmi a uzavreli celé okolie domu v Trávniku, kde pátrači našli spomínanú krv. Stopy zaisťovali policajní technici až do rána. Spolu s nimi na mieste zasahovali aj hasiči, ktorí osvecovali okolie domu.

„Môžem potvrdiť, že sme na mieste vykonávali úkony, bližšie sa vyjadrovať nebudeme,“ povedal vtedy pre Startitup riaditeľ Národnej kriminálnej agentúry Ľubomír Daňko.

V súvislosti prípadom v policajných kruhoch odvtedy hovorilo len ako o vražde.

Na policajnej stránke je ešte aj dnes zverejnená fotografia s opisom podnikateľa. Ten mal podľa dostupných informácií na sebe naposledy oblečenú tmavomodrú teplákovú súpravu značky Philipp Plein.

Podľa opisu je 180 cm vysoký športovej postavy s menším bruchom, holohlavý, na oboch rukách na bicepsoch má viditeľné jazvy, veľké asi tak 8 cm. Celé telo okrem brucha má tetované – na chrbte má veľký kríž s modliacimi sa rukami, na prsiach má dvoch Jokerov, jeden sa smeje a druhý plače, na rukách má rôzne egyptské znaky, ďalej kresbu otca, mamy a dieťaťa pri vode a rôzne iné.

Aký bol motív vraždy Tibora Szűcsa, zatiaľ nie je známe. Prípad však sledujeme a na Startitupe ťa budeme informovať o všetkom, čo sa nám podarí zistiť.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá