AKTUÁLNE: V kauze Fatima už nefiguruje len Jankovská. K obvineným pribudli ďalšie známe mená

  • Prípad Fatima sa spája s Ondrejom Janíčkom a siaha až do roku 2000
  • Figuruje v ňom „opička” Jankovská, ktorá bola v tom čase sudkyňou práve v Trenčíne
AKTUALNE, AKTUALNA SPRAVA, DOMOV STARTITUP
  • Prípad Fatima sa spája s Ondrejom Janíčkom a siaha až do roku 2000
  • Figuruje v ňom „opička” Jankovská, ktorá bola v tom čase sudkyňou práve v Trenčíne

Portál Aktuality prišiel s novým zistením. Podľa neho už v prípade Fatima nefiguruje len Jankovská, ale pribudli aj ďalšie známe mená. 

Aktualitám to potvrdila hovorkyňa Generálnej prokuratúry Jana Tökölyová: „V predmetnej trestnej veci bolo dňa 1. 3. 2021 konajúcim vyšetrovateľom NAKA vydané uznesenie o vznesení obvinenia voči ďalším trom osobám: Mgr. R. K., Dr. T. G. a JUDr. P. H. pre ďalší nový skutok.“

Za týmito iniciálkami sa skrývajú exriaditeľ Národnej protikorupčnej jednotky Robert Krajmer, bývalý prezident polície Tibor Gašpar a bývalý šéf NAKA Peter Hraško. Všetci traja sú však v súčasnosti vo vyšetrovacej väzbe, do ktorej boli vzatí po policajnej akcii Očistec.

Podľa Aktualít je Robert Krajmer obvinený aj z ďalšieho skutku. Nové obvinenia pribudli aj trom osobám, ktoré vyšetrovateľ stíha od septembra minulého roka. „To znamená, že v posudzovanom prípade budú opätovne vypočúvaní obvinení a niektorí svedkovia, budú vypočúvaní aj noví (ďalší) svedkovia, a preto nemožno v žiadnom prípade konštatovať, že už boli vypočutí všetci svedkovia. Možno ešte doplniť, že dva nové skutky vecne súvisia so skutkom právne posúdeným ako vydieranie,“ uviedla pre portál hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Jana Tökölyová, informuje SITA.

Konflikt s Ukrajinou sa vyostruje. V Charkove posprejovali slovenský konzulát nápisom „Vymeníme Slovensko za Krym“

Kauza trenčianskeho baru Fatima siaha do roku 2000, keď podnikateľovi Ondrejovi Janíčkovi mal vtedajší údajný boss podsvetia Peter Čongrády spolu s Petrom Vidom násilím bar vziať. Ako informoval portál, mafiánske prevzatie sa údajne dialo s „posvätením polície“ ale aj sudcov, a to práve aj obvinenej Moniky Jankovskej, ktorá bola vtedy sudkyňou v Trenčíne.

Podľa výpovede svedkov za toto prebratie vzala úplatok tri milióny korún. O tejto skutočnosti mal aj pred súdom vypovedať svedok Michal V. Ten neskôr svoju výpoveď zmenil a vrátil sa k pôvodnej verzii, že k násilnému prevzatiu neprišlo. Nakoniec sa k verzii s násilným prevzatím vrátil aj s tým, že ho mala ovplyvňovať trojica ľudí, medzi ktorými bol aj svat Moniky Jankovskej, Peter Vasko, a policajt NAKA Milan Žáčik.

Správu aktualizujeme. 

Zdroje: aktuality.sk, SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK