Východ Slovenska zasiahlo zemetrasenie

  • Východ Slovenska zasiahlo zemetrasenie
  • Epicentrum sa nachádzalo približne 16 km od Humenného
  • Škody zatiaľ nezaznamenali
mapa slovenska
Mapa Slovenska s vyznačeným zemetrasením, Mapy Google
  • Východ Slovenska zasiahlo zemetrasenie
  • Epicentrum sa nachádzalo približne 16 km od Humenného
  • Škody zatiaľ nezaznamenali

Slovensko opäť zasiahlo zemetrasenie. Udrelo na východe krajiny, približne 16 km od mesta Humenné. Informuje o ňom Euro-Mediterranean Seismological Centre, škody na majetku sú však nepravdepodobné.

Zemetrasenie malo mať magnitúdu 2,7, čo na Richterovej stupnici predstavuje len slabé otrasy. Je možné, že ľudia ich pocítia, no reálne škody sú veľmi ojedinelé. Občas sú pozorovateľné jemné vibrácie objektov v interiéri. Zemetrasenie malo udrieť zhruba o 13.55.

Pre TASR to potvrdil vedúci oddelenia seizmológie Slovenskej akadémie vied (SAV) Kristián Csicsay. Išlo o „dotrasy“ minuloročného októbrového zemetrasenia. Otrasy pocítili ľudia v okresoch Vranov nad Topľou a Humenné.

Epicentrum zaznamenali pri obci Jankovce v okrese Humenné. Podľa Csicsaya išlo o doteraz najsilnejší dotras, ktorý zároveň ľudia pocítili najintenzívnejšie.

Otrasy cítili, škody zatiaľ žiadne

Starosta obce Ďapalovce v okrese Vranov nad Topľou Ján Cmár pre TASR potvrdil, že obyvatelia cítili otrasy trvajúce pár sekúnd, ktorým predchádzal hluk. „Aktuálne škody nemáme hlásené, no budeme to zisťovať,“ doplnil starosta.

Starosta Baškoviec v okrese Humenné Pavol Tamáš pre TASR uviedol, že otrasy boli jasne cítiť. Ani tam zatiaľ neevidujú novovzniknuté škody spôsobené zemetrasením.

Koordinátorka pomoci pre obce postihnuté zemetrasením v Prešovskom samosprávnom kraji Lucia Sukeľová uviedla, že očakávajú nahlasovanie škôd v piatok (23. 2.).

Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby Slovenskej republiky momentálne neeviduje žiadne výjazdy ambulancií v súvislosti so štvrtkovým zemetrasením, podobne ani Hasičský a záchranný zbor a ani polícia.

Zdroje: Euro-Mediterranean Seismological Centre, TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá