Aktuálne: Z Bratislavy sa lietadlom dostaneš do ďalších dovolenkových destinácií

  • V pondelok štartujú linky z Bratislavy do gréckeho mesta Solún a zajtra na ostrov Korfu
  • Linku zabezpečuje nízkonákladovka Ryanair
lietadlo Ryanair, cestovanie
TASR/Martin Baumann
  • V pondelok štartujú linky z Bratislavy do gréckeho mesta Solún a zajtra na ostrov Korfu
  • Linku zabezpečuje nízkonákladovka Ryanair

Z Letiska M. R. Štefánika je od pondelka možné letieť aj do gréckeho mesta Solún (Thessaloniki). Od zajtra pribudne aj pravidelná linka na grécky ostrov Korfu. Oba lety zabezpečí od začiatku tohto týždňa dopravca Ryanair.

Do Solúna je možné letieť z Bratislavy 2 x týždenne – v pondelky a v piatky, na Korfu tiež 2 x týždenne – v utorky a v soboty. Informovala o tom hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková.

Sem môžeš ísť bez obmedzení

Ryanair spustil od 4. júla, po zákaze letov z dôvodu koronakrízy, svoj letný letový poriadok z Bratislavy. Aktuálne zahŕňa 8 pravidelných liniek.

Priletieť do Bratislavy bez potreby negatívnych testov na koronavírus či zotrvania v domácej izolácii je aktuálne možné z Pafosu na Cypre, zo Solúna, Atén a Korfu v Grécku, z írskeho hlavného mesta Dublin, z Alghera na talianskej Sardínii a prvé lety tento týždeň budú spustené aj do španielskych dovolenkových letovísk MalagaMalorka.

Dopravca Ryanair v sobotu otvoril aj pravidelné linky do mesta Burgas v Bulharsku a do bulharskej Sofie a z nej zabezpečuje lety z Bratislavy aj dopravca Wizz Air, avšak po prílete je potrebné kontaktovať regionálny úrad verejného zdravotníctva, zotrvať v domácej izolácii a najskôr na 5. deň od príletu absolvovať test na koronavírus.

Obmedzenia stále trvajú

Írsky dopravca do svojho letného letového poriadku zaradil aj destinácie vo Veľkej Británii s odletom z Bratislavy – Londýn, Birmingham, Edinburgh, Manchester, tam však stále nie je možné letieť z dôvodu zákazu civilných letov.

Naďalej však ostávajú zakázané aj lety z/do Veľkej Británie, Ruska, Ukrajiny, Dubaja, Skopje, Egypta, Tuniska, Maroka a iných destinácií.

Superfood tyčinky pre záchranárov sú konečne dostupné aj v supermarketoch

Dovolenkové charterové lety cestovných kancelárií na Rodos, Zakyntos, Krétu a do ďalších destinácií sú v pláne s odletom z Bratislavy od druhej polovice júla.

Cestujúci na letisku musia mať prekryté horné dýchacie cesty a všetkým prichádzajúcim cestujúcim sa meria telesná teplota.

Zdroj: LetiskoBratislava

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK