AKTUÁLNE: Zomrel poslanec NR SR za stranu Smer-SD Ľubomír Petrák, vo vážnom stave ležal v nemocnici

  • Poslanec NR SR zomrel po boji o život v nemocnici vo veku 59 rokov
  • Premiér Igor Matovič tvrdí, že podľahol ochoreniu COVID-19
ľubomír petrák smer
TASR/Michal Svítok
  • Poslanec NR SR zomrel po boji o život v nemocnici vo veku 59 rokov
  • Premiér Igor Matovič tvrdí, že podľahol ochoreniu COVID-19

Vo veku 59 rokov zomrel poslanec Národnej rady (NR) SR a starosta obce Hurbanova Ves Ľubomír Petrák (Smer-SD). TASR to potvrdil jeho stranícky kolega a poslanec Dušan Jarjabek, ktorý má túto informáciu od rodiny zosnulého. O jeho vážnom stave informoval v piatok (19. 2.) predseda Smeru-SD Robert Fico.

Petrák bol členom predsedníctva Smeru-SD, v minulom volebnom období bol šéfom školského výboru, v súčasnosti zastával funkciu podpredsedu výboru.

Na úmrtie smeráckeho poslanca už reagovali viaceré osobnosti slovenskej politiky, vrátane premiéra Igora Matoviča. Ten vo svojom statuse uvádza, že Petrák podľahol ochoreniu COVID-19. Šéf Smeru Robert Fico túto informáciu v piatok nepotvrdil, nechcel totiž hovoriť detaily o zdravotnom stave svojho straníckeho kolegu.

Ľuba Petráka som mal rád. Považoval som ho defacto za omyl v Smere a veľakrát som mu to aj povedal. O život ho pripravil…

Posted by Igor Matovic on Saturday, 20 February 2021

Súvislosť s koronavírusom však naznačil aj šéf strany Hlas-SD Peter Pellegrini. „S veľkým pohnutím som prijal smutnú správu o úmrtí dlhoročného kolegu a priateľa Ľubomíra Petráka. Pandémia svojimi tragickými dopadmi zasahuje celý národ a je našou povinnosťou urobiť všetko preto, aby sme ju porazili,“ napísal Pellegrini na svojom Facebooku.

Úprimnú sústrasť rodine poslanca Petráka vyjadrila aj vicepremiérka Veronika Remišová. „Napriek tomu, že sme na niektoré otázky mali diametrálne odlišné názory, bol to človek kultivovaného dialógu, človek, ktorý vedel preukázať rešpekt aj kolegom v opozícii, človek ktorý počúval, skrátka politik, s ktorým si viete predstaviť konštruktívnu spoluprácu napriek tomu, že stojíte na opačných brehoch politického spektra,“ uviedla na sociálnej sieti.

Kolegovia spomínajú v dobrom

Spolupráca s Ľubomírom Petrákom, či ako so šéfom školského výboru parlamentu alebo politickým oponentom, bola obohacujúca a dala mi veľa. Na sociálnej sieti to napísal minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS), ktorý vyjadruje úprimnú sústrasť nad úmrtím poslanca Národnej rady SR. „Som rád, že som ťa spoznal Ľubo. Veľmi mi budú chýbať naše rozhovory,“ dodal osobnejší rozmer svojej kondolencii.

Pripomenul, že Petrák bol štyri roky jeho parlamentným kolegom. „Hoci on bol zo strany Smer-SD a ja zo SaS, vždy sme mali korektný vzťah, povedal by som, že dokonca kamarátsky,“ povedal. Ocenil aj korektnú a vecnú debatu v mediálnych diskusiách. „Ako politickí oponenti sme sa vždy vedeli navzájom podpichovať, vedeli sme trochu do seba ‚vyrývať‘, ale vždy to bolo s nadhľadom, úsmevom, bez nenávisti,“ uviedol Gröhling, vyzdvihujúci Petrákov odborný prehľad v oblasti školstva.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech