AKTUÁLNE: Lučanský sa nepokúsil o samovraždu. Mal sa zraniť o posteľ a potom robil kliky, čím sa poranenie zhoršilo

  • Zo záznamu vyplýva, že pri kontrole došlo k poraneniu oka, zrejme sa jednalo o nešikovný pád
  • Lučanského stav je stabilizovaný
TASR/Pavol Zachar
  • Zo záznamu vyplýva, že pri kontrole došlo k poraneniu oka, zrejme sa jednalo o nešikovný pád
  • Lučanského stav je stabilizovaný

Ministerka Kolíková potvrdila, že zranenie Milana Lučanského vo väzbe nesúviselo so samovraždou ani s cudzím zavinením. Jeho zranenie má súvisieť s nešikovným pádom, následne mal aj cvičiť. Zranené má mať oko. Zdravotný stav má aktuálne stabilizovaný a nie je ohrozený na živote.

V nedeľu to uviedli ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) a generálny riaditeľ Zboru väzenskej a justičnej stráže Milan Ivan. Vylúčili tak dezinformácie o tom, žeby pri zranení Milana Lučanského malo dôjsť ku krvácaniu do mozgu, viacnásobnej zlomenine, opakovanej resuscistácii. Vylúčili tiež, žeby mal obvinený podstúpiť 11-hodinovú operáciu.

Zistenie, že Lučanský je zranený sa zistilo stredu ráno po pravidelnej kontrole vo väzbe. Ošetrenie podľa ministerky spravodlivosti inicioval zbor.

Milan Lučanský bol najskôr hospitalizovaný v nemocnici v Prešove, následne ho po posúdení stavu špecialistom previezli do Ružomberku. Následne bol prevezený do nemocnice pre obvinených v Trenčíne.

Zo záznamu vyplýva, že pri kontrole došlo k poraneniu oka, zrejme sa jednalo o nešikovný pád. Lučanský uviedol, že chcel cvišíť.

Nikto pri tom fyzicky nebol keď sa mu to stalo,“ informovala ministerka.

Lučanského stav je stabilizovaný.

Generálny prokurátor nariadil dôsledne preskúmať okolnosti zranenia

Generálny prokurátor Maroš Žilinka nariadil dôsledne a bezodkladne preskúmať okolnosti poškodenia zdravia obvineného bývalého prezidenta Policajného zboru Milana Lučanského, ktorý je vo výkone väzby. Ako informovala hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová, nariadil to krajskému prokurátorovi v Prešove, keďže Milan Lučanslý. je v Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Prešove.

O hospitalizácii Milana Lučanského v Ústrednej vojenskej nemocnici SNP v Ružomberku informoval vo štvrtok 10. decembra týždenník .týždeň na svojej internetovej stránke. Milana Lučanského museli operovať a v nemocnici ho stráži policajná eskorta. Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) vo svojom statuse na sociálnej sieti 11. decembra vylúčila v prípade zranenia akékoľvek cudzie zavinenie či napadnutie. Šéfka rezortu spravodlivosti zároveň uviedla, že Zbor väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) ju o celej situácii hneď informoval. „Vo veci som komunikovala aj s dozorovým prokurátorom, ktorý rovnako nemal v tejto súvislosti žiadne podozrenia. V každom prípade iniciujem preverenie všetkých okolností a chcem, aby akékoľvek pochybnosti o tom, ako prebehla táto skutočnosť, boli preverené,“ dodala.

Sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku vzala v nedeľu 6. decembra do väzby päticu obvinených v rámci akcie Judáš, medzi ktorými bol aj Milan Lučanský. Dôvodom je obava z pokračovania v trestnej činnosti a ovplyvňovania svedkov. Všetci obvinení podali proti rozhodnutiu sťažnosť, ktorou sa bude zaoberať Najvyšší súd SR. Ich trestná činnosť sa mala týkať najmä korupcie.

Zdroje: SITA, TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech