Akvaparky, lyžovačka a vianočné trhy. Nová autobusová linka spojí 3 destinácie, ktoré stoja za návštevu

  • Pokusov spojiť veľké slovenské a poľské mestá, či atraktívne turistické destinácie už bolo niekoľko
  • Od začiatku decembra však budeš môcť jedným autobusom precestovať akvaparky, lyžiarske strediská a cieľovou destináciou je Krakov
krakov
TASR/Ilustračný obrázok
  • Pokusov spojiť veľké slovenské a poľské mestá, či atraktívne turistické destinácie už bolo niekoľko
  • Od začiatku decembra však budeš môcť jedným autobusom precestovať akvaparky, lyžiarske strediská a cieľovou destináciou je Krakov

Podľa agentúrnych informácií SITA máš od 1.decembra novú možnosť, ako cestovať zo Slovenska do Krakova. Vznikla totiž autobusová linka súkromného prepravcu, ktorá spojila Bešeňovú, Tatry a Krakov.

Ak máš chuť užiť si viaceré akvaparky a lyžiarske strediská na slovenskej aj poľskej strane Vysokých či Belianskych Tatier za pár dní, si na správnej adrese. V cestovateľskej ponuke sú viaceré slovenské akvaparky, ktoré Poliaci na Slovensku tak milujú.

Z autobusu rovno do skibusu či na vianočné trhy

Cestujúcich, ktorým umožňuje aj prepravu lyží, privezie autobus k lyžiarskym strediskám pri zastávkach Bialka Tatrzanska, Ždiar, Tatranská Lomnica a Starý Smokovec a k partnerským skibusom do Jasnej a Bachledovej doliny,“ informoval Emil Sedlařík, hovorca dopravcu Leo Express. Spoj bude zároveň obsluhovať aj letisko v Krakove a zastavovať priamo v centre tohto poľského mesta.

Linka má od 1. decembra poslúžiť najmä cestujúcim, ktorí plánujú jednodňový výlet do akvaparkov a na lyžiarske svahy, návštevu vianočných trhov v Krakove či cestu na letisko.

zdroj: unsplash.com

V autobusoch je povolená preprava lyží alebo snowboardov. Spoj tiež bude zastavovať pred akvaparkami v Bešeňovej, Liptovskom Mikuláši, Poprade a v poľskom meste Bialka Tatrzanska.  V lyžiarskych strediskách a vodných parkoch budeš môcť v spomínaných mestách následne využiť osobitné zľavy.

Podľa hovorcu sú lístky na nový spoj už v predaji.

Neznámy kraj poľský

Nová linka zároveň pomôže cestujúcim spoznať krajinu úplne inými očami. Poľské Tatry sú totiž trochu iné než tie naše. Majú veľmi výrazne vybudovanú sieť lyžiarskych svahov, vlekov a lanoviek ale aj termálnych prameňov a SPA.

Poľská strana Vysokých Tatier pripomína paradoxne alpskú oblasť, ktorá je severu a východu Slovenska oveľa bližšie, než tá rakúska. Malé dedinky, cez ktoré novo vytvorená autobusová linka povedie, ti v zime pripomenú zasnežený raj na zemi a v lete alpský, veľmi pekne upravený vidiek.

Spoznáš Krakov vo vianočnom šate a jednoznačne sa stretneš s príjemnejšími cenami než u nás. Hranica poznania Slovenska, je pre mnohých Poliakov len o niečo ďalej, ako tá štátna, ktorá nás delí. A naopak to tiež nie je inak.

Leo Express je súkromná multimodálna dopravná skupina, ktorá v roku 2012 začala svoju činnosť novými vlakmi na hlavných linkách v Česku a na Slovensku, od roku 2018 aj v Poľsku. Prevádzkuje tiež rozsiahlu sieť autobusových a mikrobusových liniek v Českej republike, na Slovensku, Poľsku, v Nemecku, Rakúsku, na Ukrajine a v Maďarsku.

Preto si dnes vďaka tomuto súkromnému dopravcovi môžeš z viacerých slovenských miest pocestovať autobusom priamo do Krakova.

Už od roku 2004 sa rieši súvislé prepojenie medzi krajinami V4, vrátane Slovenska. Prirodzená hranica, akou je v prípade našich dvoch krajín tatranský masív, už viac nepredstavuje problém. Kedysi to tak bolo a preto si boli krajiny tak vzdialené. Prepojeniu východu Slovenska a hlavných poľských destinácií autobusovou či železničnou dopravou sa v rámci rôznych projektov V4 neprikladal veľký význam.

Práve preto využívali dieru na trhu súkromné spoločnosti, ktoré striedavo vznikali a zanikali. Dnes sa okrem Leo Express dostaneš do Krakova aj vďaka spoločnosti Regio Jet, či Flix Bus, ale aj vlakmi ZSSK Slovakrail.

Zdroj: SITA, leoexpress.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech