Alarmujúci útok na Slovensku: Pätica mužov mladíka ťahala za autom

  • Polícia vyšetruje útok, ktorý sa stal v Hlohovci
  • Skupina mužov brutálne napadla 20-ročného mladíka
  • Najprv ho zbili, potom ho priviazali za auto
policajt stojaci pri aute
TASR/Dano Veselský
  • Polícia vyšetruje útok, ktorý sa stal v Hlohovci
  • Skupina mužov brutálne napadla 20-ročného mladíka
  • Najprv ho zbili, potom ho priviazali za auto

Trnavskí policajti na sociálnej sieti Facebook informujú o prípade brutálneho napadnutia 20-ročného mladíka. Skupina mužov ho zbila do bezvedomia a ťahala ho za autom.

Trnavský vyšetrovateľ obvinil skupinu piatich mužov z trestného činu úmyselného ublíženia na zdraví v štádiu pokusu, vydierania spolupáchateľstvom a jedného z nich aj z krádeže. Vzhľadom na ich potenciálnu hrozbu pre verejnosť a predchádzajúce trestné konanie boli všetky osoby vzaté do väzby.

Podľa obvinenia sa skupina mužov dopustila brutálneho útoku na 20-ročného mladíka v meste Hlohovec. Útok sa začal v neskorých nočných hodinách tým, že muža prinútili nastúpiť do auta, v ktorom už sedelo ďalších päť osôb.

Mladíka začali následne biť. Obviňovali ho z toho, že deň predtým kontaktoval políciu ohľadom vlámania do rodinného domu, ktorého sa skupinka mala dopustiť.

Zviazali ho a ťahali za autom

Muži pokračovali v útoku, pričom mladíka odviezli autom až do obce Dvorníky. Tam ho priviazali lanom o auto a ťahali ho za ním niekoľko metrov, až kým sa z neho nevyvliekol.

Nasledovala ďalšia bitka, po ktorej mu prikázali, aby sa vyzliekol, a zobrali mu mobil, preukaz a peniaze. Útok sa skončil až vtedy, keď si skupina myslela, že je ich obeť v bezvedomí.

Následne ho hodili do kufra auta, kde ho ešte raz napadli, a nakoniec ho vyhodili na autobusovej zastávke v obci Bojničky. Mladík požiadal o pomoc staršiu ženu v najbližšom dome. Polícia mu privolala záchranku o 6:00 ráno. Muž s viacerými zraneniami skončil v nemocnici.

Polícia zadržala prvých troch podozrivých krátko po skutku. Neskôr vypátrala aj ďalších dvoch. Muži vo veku 18, 20, 21, 26 a 31 rokov boli už v minulosti súdne trestaní, prevažne za násilné trestné činy.

„Okrem vodiča mali byť všetci v čase skutku pod vplyvom alkoholu a traja z nich boli za trestnú činnosť v podmienke. Navyše, jeden z obvinených mal pritom v čase voľna vypomáhať, v rámci občianskej iniciatívy, pri riešení výtržností mladistvých, v meste Hlohovec,“ píše polícia v príspevku, V prípade preukázania viny môže skupine hroziť trest odňatia slobody až do 12 rokov.

Obdobný čin z Popradu

Podobný násilný čin sa odohral aj pred niekoľkými dňami v v Poprade. Polícia obvinila dvojicu útočníkov, ktorá mala zbiť a okradnúť muža, informuje TASR. Krajská policajná hovorkyňa z Prešova Jana Ligdayová informovala, že incident sa stal v utorok (21. 11.) podvečer.

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Poprade obvinil mužov vo veku 32 a 27 rokov zo zločinu lúpeže. Skutok mali podľa polície spáchať formou spolupáchateľstva.

„Fyzicky napadli 23-ročného muža z Batizoviec. Napadnutý po prvotných úderoch spadol na zem, kde ho útočníci kopali do celého tela, vyzliekli mu bundu, ktorú vzali a utiekli preč,“ priblížila Ligdayová s tým, že Batizovčan mal v bunde mobilný telefón aj osobné doklady.

Polícia už krátko po čine vypátrala osoby podozrivé zo spáchania tohto protiprávneho konania. „Boli obmedzení na osobnej slobode a neskôr umiestnení do cely policajného zaistenia. Obaja obvinení pochádzajú z Popradu,“ uzavrela hovorkyňa.

Zdroje: Polícia SR - Trnavský kraj, TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá