Alkohol vymetá Slovensko. Známemu moderátorovi diskusných relácií namerali skoro 2 promile, skončil za mrežami

  • Norbert Dolinský putoval do cely predbežného zadržania
  • Policajti mu mali nájsť v krvi alkohol
Namerané promile
Ilustračný obrázok, Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj
  • Norbert Dolinský putoval do cely predbežného zadržania
  • Policajti mu mali nájsť v krvi alkohol

Po odstúpení Juraja Šeligu z postu podpredsedu parlamentu, ktorý bol prichytený spolu s kolegyňou a bratislavským županom v bratislavskom podniku pri „rokovaní“, je na muške Norbert Dolinský.

Ten je známy zo spravodajskej televízie TA3. Diváci ho poznajú najmä z nedeľnej diskusnej relácie – V politike. Po včerajšku sa ale pod jeho meno žiaľ pripíše aj jedna nepríjemná situácia.

Podľa informácií eReport.sk, automobil Nora Dolinského v priebehu včerajšieho dňa zastavila policajná hliadka. Po dychovej kontrole mu zistili v krvi alkohol.

Viac ako promile

eReport.sk uvádza, že im informácie potvrdili viaceré zdroje z TA3 aj polícia. Televízia však situáciu nijako bližšie nekomentovala. Uviedli totiž, že zatiaľ nemajú k dispozícii komplexné informácie. Práve z tohto dôvodu Oľga Dúbravská, ktorá je šéfkou oddelenia komunikácie a strategického rozvoja televízie vysvetlila, že sa vyjadria neskôr.

V spomínanej veci mal eReport kontaktovať aj bratislavskú krajskú políciu. Tá mala potvrdiť, že Norberta D. včera zadržali.

„Poverený policajt policajného zboru druhého bratislavského okresu vzniesol obvinenie osobe Norbertovi D. z Košíc pre trestný čin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,” prezradila pre eReport hovorkyňa Riaditeľstva Krajského zboru v Bratislave Veronika Martiniaková.

Z informácií poskytnutých portálom ďalej vyplýva, že bol Norbert zadržaný včera, konkrétne krátko po 22. hodine.

„Kontrola bola vykonaná na základe oznámenie, ktoré sme prijali na linke 158. Dychová skúška u vodiča osobného motorového vozidla zn. Seat Altea skončila pozitívnym výsledkom, a to 0.85 mg/l čo predstavuje 1,77 ‰,” objasňuje polícia prostredníctvom Facebooku.

Relácia V politike
zdroj: TASR/ Martin Baumann

Super rýchle konanie

Polícia na svojej sociálnej sieti uviedla, že vodič, ktorému alkohol v krvi našli, bol okamžite obmedzený na osobnej slobode. Eskortovali ho na najbližšie policajné oddelenie k vykonaniu ďalších procesných úkonov.

Vec bude realizovaná v tzv. „super rýchlom“ konaní s návrhom na podanie obžaloby. Norbert pôjde pred sudcu v zákonom stanovenom čase – do 48 hodín,“ píše na svojom Facebooku Polícia SR – Bratislavský kraj.

Ilustračný obrázok
zdroj: TASR/Martin Baumann, Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj

 

Zdroje: eReport.sk, Polícia SR - Bratislavský kraj  

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech