Alza dnes v Bratislave otvára najmodernejšiu predajňu v histórii, stretneš sa tu s robotom a zamestnancom budeš závidieť

  • V Bratislave bol dnes otvorený jeden z najočakávanejších technologických showroomov na Slovensku
  • Nájdeš ho v novom Nivy centre a prináša hneď niekoľko noviniek
Alza
  • V Bratislave bol dnes otvorený jeden z najočakávanejších technologických showroomov na Slovensku
  • Nájdeš ho v novom Nivy centre a prináša hneď niekoľko noviniek

Alza dosiahla vlani podľa predbežných výsledkov obrat 1,4 miliardy eur, e-shop tak rástol najrýchlejšie za uplynulých desať rokov, a to o 28 % za rok. Počet unikátnych zákazníkov sa firme rozrástol na takmer 5 miliónov, ktorí tu vytvorili úctyhodných 15,8 milióna objednávok.

„V Alze sme sa pripravovali už od konca decembra, kedy sme sledovali, či by mohlo dôjsť k narušeniu toku tovaru z Číny – najmä v druhom štvrťroku, a preto sme s predstihom významne navýšili skladové zásoby. Pandémie nás teda zastihla pripravených,” objasnila pre Startitup PR špecialistka spoločnosti Alza Kateřina Daňková.

zdroj: SIU

Spoločnosti sa darí a najnovšie ohlásila, že už dnes otvára v Bratislave svoju najmodernejšia predajňu v nákupnej galérii Nivy centrum. V bezbariérovom dvojpodlažnom showroome nájdeš dvakrát väčšiu výstavnú plochu a navyše tisícky produktov, ktoré sú ti k dispozícii k okamžitému odberu. 

zdroj: Facebook/ Nové Nivy

Nechýba tu ani AlzaDrive, na ktorý si Slováci veľmi rýchlo zvykli a vo veľkom ho využívajú. Prvých niekoľko dní sa v novej predajni budeš môcť stretnúť dokonca aj robotickým psom od Boston Dynamics, ktorého firma ako prvá priváža aj na Slovensko.

zdroj: Alza

„Na príprave nového showroomu s priestranným AlzaDrivom a rozľahlým skladom sme s developerom HB Reavis spolupracovali od začatia projektu. Vďaka tomu je priestor vytvorený na mieru potrebám našich zákazníkov. Napríklad sa podarilo zrealizovať oddelený a jasne značený príjazd pre AlzaDrive alebo bezbariérové interiéry,“ hovorí Jan Moudřík, riaditeľ expanzie a facility.

zdroj: Alza

Novinkou je aj AlzaWall na rýchle bezkontaktné vyzdvihnutie objednávok alebo priestranná Relax zóna s kaviarňou. Ak sem zavítaš vo štvrtok 30. septembra, dostaneš kávu zadarmo a možnosť odniesť si domov zľavy na produkty privátnych značiek firmy či rôzne poukazy.

Treba tiež spomenúť, že novej technológie sa dočkal aj bezkontaktný príjem reklamácií, ktorý Alza predstavila ako reakciu na svetovú pandémiu. Na uloženie vráteného tovaru teraz môžeš využiť tzv. RMA Wall. 

zdroj: AlzaWall

Alza využila home office jej zamestnancov aj na kompletnú rekonštrukciu jej hlavného sídla. Zamestnanci majú teraz k dispozícii kaviareň, greenspace plný živých rastlín či 42 zasadačiek. Jedna z nich sa nachádza v reštaurovanej dodávke Saviem z roku 1961.

Nové priestory ako vystrihnuté zo Silicon Valley

Zatiaľ čo predtým bola práca z domu benefitom, pandémia spôsobila, že teraz sú kancelárie pre mnohých skôr za odmenu. Napriek tomu značka rozšírila priestory svojho českého sídla o ďalšie podlažie s plochou 6 000 m2.

zdroj: Alza

„V súvislosti s dynamickým rastom firmy sme potrebovali nájsť dlhodobo udržateľný model práce s priestorom. Celé poschodie je preto riešené s dôrazom na flexibilitu,“ vysvetľuje Jan Moudřík, riaditeľ expanzie a facility spoločnosti Alza.

Firma navyše počíta s tým, že bude už nastálo k práci pristupovať inak. Pracovisko chce kombinovať, pričom kancelárie budú využívané skôr na kreatívne schôdzky a porady.

Dôraz sa preto kládol na vytvorenie rôznorodých priestorov umožňujúcich spoluprácu. Týka sa to zasadacích miestností a aj zdieľaných pracovných miest v duchu coworkingu.

zdroj: Alza

Zrekonštruované priestory druhého poschodia bývalej sódovkárne ponúkajú 27 nových zasadacích miestností, z ktorých je každá zariadená v inom štýle.

„Prišli sme k záveru, že štýlovo rôzne zasadacie miestnosti si zamestnanci lepšie zapamätajú a nebudú musieť strácať čas ich hľadaním. Tematicky podobné zasadačky sú síce na prvý pohľad podarené, ale v praxi sa neosvedčili,“ vysvetlil Moudřík.

Po novom tu totižto namiesto klasických miestností s unifikovanými stolmi, stoličkami a projekčnou technikou nájdeš napríklad staničnú čakáreň, knižnicu alebo kino vybavené pravými sedačkami z Boeingu.

zdroj: Alza

Najväčšiu pozornosť púta spomínané zreštaurované nákladné vozidlo Saviem z roku 1961. Aby sa tento predchodca legendárnej Avie mohol stať zasadačkou s názvom Truck, venovali zamestnanci firmy jeho reštaurovaniu desiatky hodín svojho voľného času. 

Pracuješ radšej z domu alebo z kancelárie?

Ústrednému priestoru, ktorý bude časom slúžiť na stretávanie väčších skupín zamestnancov a hromadné prezentácie, dominuje kaviareň. Tá poskytuje priestor na neformálne schôdzky zamestnancov aj ich hostí.

zdroj: Alza

„Srdcom každej firmy je kávovar, my máme rovno kaviareň. Teraz teda už dve,“ okomentoval rekonštrukciu Jan Moudřík, ktorý nový vzhľad kancelárií začal navrhovať už pred dvomi rokmi a celú prestavbu mal na starosti.

Zdroj: Alza

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK