Alza na Slovensku testuje balenie objednávok do vyradených reklamných bannerov

  • Spoločnosť Alza sa po novom rozhodla baliť zásielky do opakovane použiteľných obalov
  • Tie sú vyrobené z ich vyradených reklamných plachiet
  • Spoločnosť má taktiež záujem o nový druh ekologických tašiek, ktoré sa rozpustia v teplej vode
pima
Alza Press kit
  • Spoločnosť Alza sa po novom rozhodla baliť zásielky do opakovane použiteľných obalov
  • Tie sú vyrobené z ich vyradených reklamných plachiet
  • Spoločnosť má taktiež záujem o nový druh ekologických tašiek, ktoré sa rozpustia v teplej vode

Takzvané RepeteBox-y sú veľmi mäkké obálky na prepravu tovaru a pochádzajú z dielne startupu, ktorý spolupracuje s chránenými dielňami na Morave. Znovu použiteľné sú adekvátnou náhradou za doposiaľ používané papierové krabice, ktoré sú podľa spoločnosti navyše veľmi neskladné.

Gepostet von RepeteBox am Donnerstag, 29. August 2019

„Výroba RepeteBoxov z vyradených reklamných plachiet je naším dlhodobým cieľom, avšak nie je pre nás v tejto chvíli logisticky a ekonomicky realizovateľné tieto staré reklamné plachty zbierať. Preto veľmi oceňujeme ústretovosť Alzy, že nám reklamné plachty na vlastné náklady doviezla až do dielne a my sme sa následne mohli postarať o zvyšok,“ komentuje spoluprácu v tlačovej správe zakladateľ startupu RepeteBox Richard Bystřický.

zdroj: archív Alza

Alza na Slovensku momentálne týmto spôsobom denne rozošle približne 35 zásielok. V rámci testovacej fázy odoslala už takmer 2-tisíc objednávok zabalených vo vratných obaloch. Podľa spoločnosti sa doposiaľ ani jediný kus nestratil a všetky sa firme vrátili. Aj samotný zákazníci na toto ekologické riešenie reagujú veľmi pozitívne a aktívne sa pýtajú na jeho fungovanie. Pre ďalšiu sériu testov bolo z vyradených plachiet ušitých 100 kusov nových obálok aj vo väčších rozmeroch.

„Recyklácia je pre nás zásadná téma, preto zmysluplné inovácie, ktoré šetria prírodné zdroje a pomôžu redukovať odpad, veľmi vítame,“ povedal predseda predstavenstva spoločnosti Alza Aleš Zavoral.

Aj keď Alza už niekoľko rokov ponúka zákazníkom 100% recyklovateľné tašky, najnovšie požiadala aj o vzorky od firmy Kyosun Europe.

Dorazila první várka Solubag tašek s logem Matcha Tea :-) Zakoupit můžete na https://www.matchatea.bio/neplastove-tasky-solubag/ Solubag Chile MatchaTea

Gepostet von Solubag.cz am Freitag, 16. August 2019

Tá je hlavným distrubútorom tašiek Solubag. Ide ekologický variant materiálu pochádzajúceho z PVA, z ktorého bola patentovanou technológiou odstránená ropná zložka. Výsledný produkt je teda bez akýchkoľvek plastových zložiek, čo dokazujú aj testy výrobcu, ako aj lokálne testy spoločnosti Kyosun Europe.

Podľa distribútora sú tašky odolné a v prírode sa rozložia už za 180 dní na zložky bežne sa nachádzajúce v pôde. Pri teplote vody nad 85 °C sa rozpustia už do pár sekúnd. Firma z Čile – Solubag SpA, ktorá materiál Solubag vyvinula, získala v roku 2018 cenu za najlepšiu inováciu v oblasti Latinskej Ameriky a spolupracuje aj s firmami v Silicon Valley. 

zdroj: Alza TS, solubag.cz, repetebox.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK