Alza si vystrelila z tisícok ľudí. Tým urazeným ponúka špeciálny darček

  • Známy predajca elektroniky si vystrelil zo svojich fanúšikov na Facebooku
  • Na sociálnej sieti zverejnil správu o chlapcovi, ktorý si kvôli iPhonu nechal permanentne vytetovať ich maskota
  • Teraz však priznáva, že išlo o hoax
alajo
Alza Presskit, Alza Facebook
  • Známy predajca elektroniky si vystrelil zo svojich fanúšikov na Facebooku
  • Na sociálnej sieti zverejnil správu o chlapcovi, ktorý si kvôli iPhonu nechal permanentne vytetovať ich maskota
  • Teraz však priznáva, že išlo o hoax

Včera sme ti priniesli správu o chlapcovi z Čiech, ktorý si kvôli výhre nového iPhonu bol ochotný nechať na chrbát vytetovať maskota Alzy. Oznámil to pod jednou zo súťaží, ktorú Alza zverejnila na Facebooku.

Najväčší predajca elektroniky ho preto verejne vyzval, aby sa Alza tímu ozval mailom. Spoločnosti prišlo až 36 správ od ľudí, ktorí by boli ochotní vymeniť telefón od Apple za permanentné zelené tetovanie. Alza dokonca na svojej stránke zverejnila fotky ako chlapca tetujú.

Gepostet von Alza.cz am Dienstag, 9. Juli 2019

Dnes sa však rozhodla celú situáciu uviesť na pravú mieru. Pre Startitup spoločnosť potvrdila, že išlo o cielený žart, ktorý má niesť anti-hoaxové posolstvo. Tým, ktorých sa tento žartík dotkol, ponúka špeciálny darček – časopis tetovanie za 1 českú korunu.

„Nedovoľte nikomu, aby sa vám vryl pod kožu, nestojí za to ani iPhone. Nám bohato postačí, že nás máte v srdci,” odkazuje spoločnosť Alza všetkým, ktorí uverili informácii o vytetovanom Alzákovi.

Ďalej pred svojimi fanúšikmi priznáva, že ide o fake a žiaden iPhone za tetovanie nikto nedostal a už vôbec nie Richard. B. z Pardubic. Tým, ktorí správu spochybňovali už na začiatku v komentároch, Alza úprimne gratuluje.

„Ak sa niekoho dotklo, že si z vás takto uťahujeme, tak príjmite ako darček časopis Tetovanie, za mimoriadnu 1 korunu,” oznamuje.

Gepostet von Alza.cz am Dienstag, 9. Juli 2019

Alza taktiež priznáva, že už dva dni jej nepretržite chodia desiatky e-mailov týkajúce sa iPhonov za tetovanie. Tým musí teraz značka odpisovať, že išlo naozaj len o vtip.

„Samozrejme, chceme poďakovať aj štúdiu Inkmatiq Tattoo za to, že sú za každú srandu a hlavne ich tatérovi Tomášovi K. z Prahy, ktorý si zahral Richarda B. z Pardubic,” dodáva Alza.

Ak by však predsa len išlo o skutočnú tetovanie, nešlo by o vo svete ojedinelý prípad. Philip Harrison z Arizony totižto problém s predraženým iPhonom vyriešil trochu zvláštnym spôsobom. Všetko to začalo na Twitteri, kde tento chlapík napísal generálnemu riaditeľovi telekomunikačnej spoločnosti T-Mobile, že si za iPhone 8 nechá na predlaktí vytetovať ich logo.

Ten správu dostal a odkázal, že ak si teda logo vytetovať nechá, nový iPhone mu pošle. Nečakal však, že Philip Harrison to myslel vážne, no za pár dní totiž zverejnil video, ako mu tetujú obrovské logo operátora.

A čo ty? Urobil by si niečo podobné kvôli získaniu tvojho vysnívaného telefónu?

zdroj: Alza

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK