Amazon predstavil vlastnú umelú inteligenciu

  • Amazon nemá problém konkurovať v oblasti umelej inteligencie ani tým najväčším hráčom, ako je Google alebo Microsoft.
Amazon posts surprise profit amid thundering cloud sales
  • Amazon nemá problém konkurovať v oblasti umelej inteligencie ani tým najväčším hráčom, ako je Google alebo Microsoft.

Amazon pred nedávnom ohlásil uvedenie úplne novej AI platformy na ich konferencii v Las Vegas. Táto nová služba prináša množstvo vychytávok z oblasti umelej inteligencie, Amazon ju vyvíjal počas niekoľkých rokov prostredníctvom ich mimo firemných vývojárov. Momentálne služba disponuje len tromi rôznymi nástrojmi, avšak podľa všetkého sa už čoskoro dočkáme ďalších. Nie veľa ľudí vie o tom, že spoločnosť Amazon sa venuje aj oblasti, akou je umelá inteligencia. Avšak pravda je taká, že tento gigant zamestnáva niekoľko tisíc zamestnancov, ktorí sa venujú výhradne AI a celkom sa im v tom aj darí.
Prvá z predstavených nástrojov je služba, ktorá slúži na rozpoznávanie obrazu, jej názov je „Rekognition.“ Tento nástroj vie rozpoznať predložené objekty alebo scény podobne ako aj systém od Google, Microsoftu a ďalších. Amazon zdôraznil, že ich systém je natoľko chytrý, aby rozpoznal napríklad rasu psa len z jedného obrázka. Avšak treba povedať, že toto zvládnu aj nástroje od konkurencie. Spoločnosť Amazon má však navrch v cene, ktorá má byť podstatne nižšia ako je u iných poskytovateľov.

aia

zdroj fotografie:venturebeat.com
V poradí druhým predstaveným bola služba Amazon Polly, ktorá vie previesť text do hovoreného slova. Má k dispozícií 47  mužských a ženských hlasov a dokonca podporuje 24 jazykov. Taktiež vie používať a rozpoznať desiatky dialektov a slangových výrazov. Taktiež s novou Polly platíš len za počet znakov, ktoré boli prevedené do reči. Tretím, no pravdepodobne najdôležitejším nástrojom je „Lex.“ Je to vlastne technológia, ktorá vylepšuje ich vlastnú službu s názvom „Alexa“. Umožní ti vytvoriť takzvané konverzačné aplikácie, ktoré sú schopné viesť viacstupňové dialógy.

polly

zdroj fotografie:venturebeat.com
Lex sa dá využiť napríklad na vytvorenie chatbotov a ďalšie iné typy webov a mobilných aplikácií, ktoré zvládajú realistické interakcie. Je tak možné zefektívnenie pracovnej činnosti, napájanie tvojej aplikácie alebo poskytnutie kontrolného mechanizmu pre roboty alebo drony. Na prezentácií Amazonu bolo prostredníctvom dema ukázané, ako by ich systém mohol umožniť vývojárom jednoducho napríklad zabookovať letenku len s použitím hlasu. Okrem toho je integrovaný aj s Facebook Messengerom, Slackom a Twilio, takže nič nie je viazané výhradne na zariadenia z dielne Amazonu ale systém môže byť zabudovaný prakticky do akéhokoľvek zariadenia.

zdroj:techcrunch.com zdroj titulnej fotografie:huffpost.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech