Američanka na šesť hodín zamrzla „na kosť“. Jej mrazivý príbeh je záhadou aj po rokoch

  • Vtedy 19-ročná Jean Hilliard mala autonehodu a rozhodla sa vyhľadať pomoc
  • Namiesto predpokladaných 800 metrov to boli 3 kilometre
  • Táto cesta pre ňu bola takmer smrteľná
jean hilliard zamrznutie zázrak
Ilustračný obrázok, YouTube/reprofoto/FOX 9 Minneapolis-St. Paul
  • Vtedy 19-ročná Jean Hilliard mala autonehodu a rozhodla sa vyhľadať pomoc
  • Namiesto predpokladaných 800 metrov to boli 3 kilometre
  • Táto cesta pre ňu bola takmer smrteľná

Večer, 20. decembra 1980, šoférovala 19-ročná Američanka Jean Hilliard po vidieckej ceste späť domov do mesta Lengby v štáte Minnesota zo stretnutia s kamarátmi. Počas cesty jej auto skĺzlo na zľadovatenej ceste a zišlo do priekopy. Verila, že je len pár kilometrov od domu priateľa, a tak sa namiesto čakania uprostred chladnej noci rozhodla vyhľadať pomoc sama. 

Podľa stránky Unsolved Mysteries mala v týchto mínusových teplotách oblečené len sako, kovbojské topánky a nohavice. „Prešla som jeden kopec, myslela som si, že tam už budem, ale bolo to ešte ďalej. Bola som viac frustrovaná ako vystrašená,“ dodala Hilliard, ktorú však to najhoršie ešte len čakalo. 

Zamrznuté oči otvorené dokorán

Jej odhad ohľadom vzdialenosti od domu kamaráta Wallyho Nelsona bol veľmi ďaleko od pravdy. Teplo jej telo pomaly opúšťalo a k domu sa dostala až po hodine. Len pár metrov pred bezpečím v podobe vyhriateho domu jej podľa jej slov pred očami „zhaslo“ a kvôli prechladnutiu skolabovala. 

O niekoľko hodín sa podľa IFL Science Nelson ráno prebudil vedľa ženy, ktorú si večer priviedol domov. Po výhľade z okna si všimol, že na jeho zemi leží v snehu známa tvár. Bola to Jean, ktorá na dvore jej priateľa ležala takmer mŕtva a so zamrznutými očami otvorenými dokorán.

Bol som riadne prekvapený, keď som ju na dvore uvidel,“ prezradil Nelson pre MPR. „Schytil som ju za golier a položil na verandu, myslel som, že je mŕtva. Bola zamrznutá tuhšie ako tabuľa, ale videl som, ako jej z nosa vychádzajú bubliny.“ Vzhľadom na jej zdravotný stav sa žiadna končatina nepokrčila, bola v bezvedomí s vážnymi omrzlinami a nebezpečne nízkou telesnou teplotou. 

Nelson tiež tvrdí, že jej telo bolo zamrznuté tak pevne, že mal problém dostať ju do svojho auta a ešte predtým, než ju odviezol do nemocnice, ju musel naložiť do vozidla šikmo. Tamojší zamestnanci robili všetko, aby jej zachránili život, ale všetky predpovede boli pochmúrne. Ak by prežila, v tom momente bolo viac než pravdepodobné, že by z toho vyviazla s poškodením mozgu a dvojitou amputáciou nôh. 

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: Unsolved Mysteries, Montreal Gazette, IFL Science

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá