Ameriku bičujú priam biblické rany, po smrtiacej zime štát New York zasiahlo zemetrasenie

  • V americkom štáte New York zaznamenali zemetrasenie
  • Hlásia ho vo viacerých obciach vrátane mesta Buffalo
Štátni predstavitelia odhrabávajú sneh v Buffale, zemetrasenie v New Yorku
Twitter/Department of Defense, BNO News Live
  • V americkom štáte New York zaznamenali zemetrasenie
  • Hlásia ho vo viacerých obciach vrátane mesta Buffalo

Po dnešných desivých správach z Turecka a Sýrie, hlásia správy o zemetrasení aj z amerického New Yorku. Tamojšie mesto Buffalo zasiahlo v skorých ranných hodinách (miestneho času) zemetrasenie s magnitúdou 3,8.

Epicentrum zemetrasenia vzniklo blízko obce West Seneca, uviedli úrady. Otrasy bolo cítiť až na sever od Niagarských vodopádov a na juh od obce Orchard Park, napísal na Twitteri výkonný riaditeľ newyorskej oblasti Erie County Mark Poloncarz. Informujú o tom ABC News a The Buffalo News.

„Pripadalo mi to, ako keby auto narazilo do môjho domu v Buffale. Vyskočil som z postele,“ uviedol Poloncarz. Podľa predbežných informácií USGS zemetrasenie zasiahlo štát New York o 6:15 h.

Guvernérka Kathy Hochulová uviedla, že bezprostredne neboli hlásené žiadne škody. „Môj tím je v kontakte s miestnymi predstaviteľmi a poskytneme akúkoľvek potrebnú podporu,“ informovala.

Počas vianočných sviatkov zasiahla Spojené štáty americké a Kanadu arktická búrka a s ňou i ničivé mrazy. Viac ako milión ľudí v dôsledku toho zastihli výpadky prúdu. Viac sa dočítaš v tomto článku.

Podľa niektorých zdrojov šlo o zemetrasenie s magnitúdou 4,2

Po informácii od guvernérky Hochulovej podala správu o škodách aj americká národná meteorologická služba. Tá zatiaľ taktiež neeviduje žiadne škody.

Na rozdiel od správy Americkej geologickej služby, ktorá hlásila zemetrasenie s magnitúdou 3,8, kanadské úrady pôvodne hlásili seizmickú udalosť s magnitúdou 4,2.

Malé otrasy nie sú v západnom New Yorku nevídané. Napríklad v máji 2020 americká geologická služba oznámila zemetrasenie s magnitúdou 2,3, ktoré pocítili obyvatelia tamojšieho Hamburgu. Okrem toho bolo v USA cítiť i zemetrasenie s magnitúdou 4,4 v máji 2013 v kanadskom Quebecu.

Na Twitteri koluje video z bezpečnostnej kamery, na ktorom je zaznamenaná obývačka bytu v Buffale v momente zemetrasenia. Sprevádzala ho hlasná rana, po ktorej nasledoval hluk padajúcich predmetov a štekot psa.

Ničivé zemetrasenia v Turecku a Sýrii

Ako sme ťa informovali v tomto článku, dnes nadránom otriaslo silné zemetrasenie aj časťami Turecka a Sýrie. To dosiahlo magnitúdu 7,8. O menej než 12 hodín neskôr nasledovalo ďalšie zemetrasenie o sile 7,7 stupňa.

Obe krajiny hlásia obrovský počet zranených. V dôsledku zemetrasení zahynulo viac ako 2 000 ľudí, pričom počet obetí neustále stúpa.

Krajiny hlásia stovky zrútených budov, miestami popadali i celé štvrte. Turecko informovalo aj o zrútenej nemocnici.

Pomoc Turecku a Sýrii prisľúbili viaceré krajiny z celého sveta vrátane Slovenska a Česka.

Zdroje: ABC News, The Buffalo News, Twitter/Department of Defense, Twitter/BNO News Live, Twitter/HingleMcCringleberry

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá