Andrej Danko sa Slovákom prihovára prostredníctvom videa: Milí priatelia, Maďari nám nadobro berú Sputnik

  • V Šarišských Michaľanoch majú stáť maďarské kamióny
  • Andrej Danko vizionársky uvádza, že pozná ich budúcnosť
Andrej Danko
Andrej Danko, Facebook/Andrej Danko - predseda SNS
  • V Šarišských Michaľanoch majú stáť maďarské kamióny
  • Andrej Danko vizionársky uvádza, že pozná ich budúcnosť

TA3 informovala, že v pondelok ráno mali v Šarišských Michaľanoch pred budovou spoločnosti Imuna Pharm zastaviť dva maďarské kamióny. Vodiči kamiónov sa mali domáhať všetkých 37 paliet s vakcínami Sputnik V. Nakoľko k vydaniu všetkých vakcín nedostali žiaden oficiálny pokyn, kamióny s vodičmi doposiaľ stoja na mieste.

46 ampuliek odišlo

Vodiči kamiónov tvdia, že vakcíny majú odviesť do laboratória v Maďarsku. Ako pre TA3 uviedol šéf spoločnosti Juraj Kamaras, na vydanie všetkých paliet vakcín nedostali oficiálny pokyn.

Spoločnosť Pharma Imuna informovala, že v stredu na pokyny Ministerstsva zdravotníctva SR poslala do Maďarska 46 ampuliek ruskej vakcíny. Čo sa bude diať ďalej, je otázne. Bývalý predseda NR SR Andrej Danko však uvádza, že nasledujúci osud vakcín pozná.

Sputnik
zdroj: TASR/AP Photo/Darko Vojinovic

Danka mrzí stav Slovenska

„Milí priatelia, Maďari berú Sputnik,“ hovorí Andrej Danko prostredníctvom videa. Taktiež dodáva, že nie je pravda, že ho Maďari idú testovať. Podľa jeho slov ho majú Slovákom „definitívne vziať“.

Podľa neho je úlohou Maďarska, aby Sputnik použili alebo predali. Igora Matoviča, Sulíka, Kollára aj Remišovú tiež obvinil z neschopnosti. Aj napriek tomu, že podobné slová znejú z jeho úst prinajmenšom úsmevne, uvádza, že namiesto toho, aby riešili skutočné problémy, sa venovali trápnym hádkam.

„Mrzí ma, v akom stave je slovenská spoločnosť,“ hovorí Andrej Danko vo svojom videu. Za veľkú hanbu považuje aj fakt, že sme včas za vakcíny nezaplatili. Následne vo videu potvrdil svoju proruskú orientáciu a dodal, že verí, že nám Rusi tento krok odpustia.

Podľa neho budeme musieť Matovičove kroky odčiniť a námaha bude väčšia.

Svojimi slovami tiež potvrdil, že obviňovací fenomén je žiaľ na Slovensku stále prítomný. Ani on sa totiž nevyhol kritike na adresu Zuzany Baťovej, ktorá je riaditeľkou ŠÚKL-u. Bývalý predseda NR SR totiž uviedol, že aj ona má svoj podiel viny na tom, že sa na Slovensku Sputnikom neočkuje.

„Najväčšiu chybu ale urobil Matovič, že tento proces neodsledoval a klamal Slovákov,“ kritizuje Andrej Danko.

Dodáva tiež, že je presvedčený o tom, že jediná cesta pre Matoviča sú predčasné voľby.

Zdroj: TA3

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech