Andrej Kiska už nebude predsedom strany. Na najbližšom sneme nebude kandidovať  

  • Exprezident Andrej Kiska ostáva predsedom strany Za ľudí do snemu, ktorý sa má konať 8. augusta
  • Za predsedu strany už kandidovať nebude
  • Svoje rozhodnutie oznámil v nedeľu na sociálnej sieti po piatkovom predsedníctve
Andrej Kiska
TASR/Martin Baumann
  • Exprezident Andrej Kiska ostáva predsedom strany Za ľudí do snemu, ktorý sa má konať 8. augusta
  • Za predsedu strany už kandidovať nebude
  • Svoje rozhodnutie oznámil v nedeľu na sociálnej sieti po piatkovom predsedníctve

Andrej Kiska len pred pár minútami pridal na svojom profile na sociálnej sieti status, v ktorom celú situáciu objasňuje: 

Slovensko, rovnako ako celý svet dnes zažíva situáciu, aká tu ešte nebola. Koronavírus všetko zmenil. Politici dnes majú pred sebou obrovské výzvy, zažívajú situácie, na ktoré sa nedalo pripraviť. A stále presne nevieme, čo nás ešte čaká.

Svoju budúcnosť poznám. V pondelok podstúpim operačný zákrok, pri ktorom mi odstránia časť platničky. Vyskúšal som pod dohľadom lekárov za posledné mesiace všetko, aby k tomu nemuselo prísť.

Moje telo si vybralo daň za stovky tisíc kilometrov, ktoré som za posledné roky najazdil v aute po celom Slovensku.

Za necelý rok je to ďalšia operácia, ktorú budem musieť podstúpiť a tretia za posledných päť rokov.

Gepostet von Andrej Kiska am Mittwoch, 18. März 2020

Moje zdravie mi nedovoľuje zostať aktívny v politike. Minulý rok operované srdce sa občas bezdôvodne stále silno rozbúcha a ukľudním ho len liekmi. Arytmia sa niekedy nepodarí odstrániť ani opakovanými zákrokmi.

V piatok som aj preto na predsedníctve strany Za ľudí oznámil, že na najbližšom sneme, ktorý bude 8. augusta už nebudem kandidovať za predsedu strany.

Za pol roka existencie sa nám podarilo dostať sa do parlamentu a stať sa súčasťou vlády, čo strane umožňuje naplniť program a sľuby, ktoré sme voličom dali. Máme mimoriadne dôležité ministerstvá: spravodlivosti a rezort, pod ktorý patria eurofondy, informatizácia a regionálny rozvoj. Naše ministerky, ale aj naši 12 poslanci pracujú na tom, aby Slovensko bolo slušnejšou krajinou, kde platí spravodlivosť pre každého rovnako, kde nevládne korupcia a “naši ľudia”. Fica sme definitívne porazili a nemá šancu na návrat, ale to nestačí. Slovensko musí ísť dopredu.

Strana Za ľudí je najmenšou stranou vládneho zoskupenia, koalície, ktorú sme si takto pred voľbami nepredstavovali.

Je v mimoriadne ťažkej pozícii a potrebuje sa znova poriadne nadýchnuť. Do veľkej politiky som priviedol mnohých schopných, pracovitých a čestných ľudi a spojil som ich s ľuďmi, ktorí majú skúsenosti. Preto sa o stranu nebojím.

Ďakujem Vám za podporu a pomoc, ktorú ste mi prejavovali. Ale strana nie je o jednom človeku. Každý je nahraditeľný, podstatné je stáť sa za svojimi hodnotami. Naše spoločné ciele, vízia a hodnoty, ktoré sme mali pred voľbami sú rovnaké aj dnes. Preto som rád, že nemlčíme a vždy keď treba jasne vyjadríme náš postoj.

Takú stranu budem vždy podporovať.

Zdroj: Facebook/ Andrej Kiska

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech