Andrejovi Dankovi dali na Facebooku jasný odkaz. V ankete žiadajú tisíce ľudí o zrušenie SNS

  • Andrej Danko zjavne prehráva svoj boj za bezplatné diaľnice
  • Jeho nápad s verejnou anketou na Facebooku sa nestretol s pozitívnymi ohlasmi a v ankete ľudia žiadajú ponechanie súčasného stavu
  • Naopak, vznikla anketa za zrušenie SNS
Andrej Danko
TASR
  • Andrej Danko zjavne prehráva svoj boj za bezplatné diaľnice
  • Jeho nápad s verejnou anketou na Facebooku sa nestretol s pozitívnymi ohlasmi a v ankete ľudia žiadajú ponechanie súčasného stavu
  • Naopak, vznikla anketa za zrušenie SNS

Zrušenie diaľničných známok podmienila Dankova SNS verejnou anketou na Facebooku a ešte do utorka sa bude dať o návrhu zahlasovať. Do dnešného dňa je za zrušenie diaľničných známok len približne 1800 ľudí, naopak za zachovanie súčasného stavu je vyše 20,2 tisíc ľudí.

„Nech sa ľudia rozhodnú, či chcú, alebo nechcú zrušenie niečoho, z čoho by sa diaľnice postavili za dvesto rokov. V štátoch ako Taliansko alebo Portugalsko majú kvalitné diaľnice,“ povedal Danko s tým, že v týchto krajinách do nich investovali miliardy.

„Chceme presadiť úverovú linku pre Národnú diaľničnú spoločnosť, zmeniť sa musí stavebný zákon a zákon o verejnom obstarávaní,“ uviedol Danko. Považuje pritom za zbytočné, aby ľudia platili za niečo, z čoho sa cesty nedostavajú.

Videli ste už video u nás na stránke https://bit.ly/2Pd5Azw ? Ak áno, ste stále za zrušenie diaľničných známok ?👍🏻 -…

Gepostet von Slovenská národná strana am Freitag, 21. Februar 2020

Za zrušenie SNS hlasovalo vyše 28-tisíc ľudí

Andrej Danko v relácii O 5 minút 12 vyjadril pochybnosti nad anketou a povedal, že sa ukázalo, aká hlúposť je celý Facebook. Satirická stránka Zomri ešte v sobotu vytvorila anketu na sociálnej sieti, v ktorej sa pýta jednoduchú otázku. Ste za zrušenie SNS alebo nie?

„Slovenská národná strana sa v posledných rokoch zapredala amatérom a nezastáva ďalej tradičné hodnoty Slovákov, Mexičanov, Arabov, Španielov ani Rusov a iných, v azbuke písaných profilov. Preto iniciujeme jej zrušenie,“ píše sa v ankete od Zomri.

Doteraz hlasovalo približne 29-tisíc ľudí a z toho 28-tisíc sa vyjadrilo, že by požadovalo zrušenie SNS. Len niečo cez 133 ľudí zahlasovalo za nezrušenie SNS. Ak by teda predseda SNS Andrej Danko hodnotil ankety Facebooku ako relevantné, tak by dali používatelia sociálnej sieti strany jasný odkaz.

🇸🇰🇸🇰 Anketa za zrušenie SNS 🇸🇰🇸🇰🔥Slovenská národná strana sa v posledných rokoch zapredala amatérom a nezastáva ďalej…

Gepostet von Zomri am Samstag, 22. Februar 2020

Prevádzková schopnosť diaľnic a ich bezpečnosť bude v ohrození

Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) informovala, že bez príjmov z predaja elektronických diaľničných známok nie je schopná zabezpečiť prevádzku a údržbu diaľnic ani investície do nich a splácanie existujúcich investičných úverov.

„V prípade výpadku týchto príjmov musia byť nahradené inými zdrojmi – prevádzkovými dotáciami zo štátneho rozpočtu. V opačnom prípade nebude možné zabezpečiť prevádzkovú schopnosť diaľnic a ich bezpečnosť, bude ohrozená platobná schopnosť NDS a hrozí cross default (predčasné splatenie úverov) od bánk,“ uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa NDS Michaela Michalová.

Príjmy z úhrady diaľničných známok v roku 2019 podľa údajov NDS dosiahli zhruba 79,4 milióna eur a medziročne boli vyššie o 4 %. Domáci motoristi mali na uvedenej sume podiel 49,3 % a zahraniční 50,7 %. Vodiči vlani zaplatili celkovo za 4,572 milióna diaľničných známok, čo bolo oproti roku 2018 viac o 2,6 %.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK