Andrew Tate si musí zvyknúť na vši a ploštice. Sudca prezadil, prečo ho z väzby nepustí

  • Kontroverzný Tate je vo väzbe už od konca decembra
  • Tak skoro ho ani neprepustia
Andrew Tate
TASR/AP
  • Kontroverzný Tate je vo väzbe už od konca decembra
  • Tak skoro ho ani neprepustia

Sudca v Bukurešti opísal dôvody predĺženia väzby pre kontroverzného mizogýnneho influencera Andrewa Tatea a jeho brata Tristana. Influencer bol vzatý do väzby ešte na konci decembra.

Vyhlásenie sudcu zahŕňalo tvrdenia prokurátorov, že ženy naverbované Tateom boli nútené nepretržite pracovať 12 hodín, len s päťminútovou prestávkou, píše BBC. Tate je obvinený pre podozrenie zo znásilnenia, obchodu s bielym mäsom a organizovaného zločinu. Tateovci majú byť vo väzbe do 27. februára, kým polícia vyšetrí obvinenia zo znásilnenia a obchodovania s ľuďmi.

Sudca: Tateovci sú nebezpeční

Obaja Tateovci obvinenia odmietajú. Sudca vo vyhlásení bratov označil za nebezpečných psychologických manipulátorov so schopnosťou neustále sa uchyľovať k trestným činom.

Načrtol tiež ich správanie, ktoré je v súlade s tzv. „metódou milencov“, ktorú obchodníci s ľuďmi často používajú na pritiahnutie žien do sexuálneho priemyslu za účelom zisku. V praxi to malo vyzerať tak, že všetky údajné obete v tomto prípade „túžili po pozornosti a náklonnosti obžalovaných“, čo bolo podmienené tým, že budú vykonávať činnosti, ktoré by bratom priniesli príjem. 

Toto vyhlásenie odôvodňujúce pokračujúce zadržiavanie bratov je zatiaľ najjasnejším dôkazom, ktoré prokurátori v prípade doteraz predložili.

Vyšetrovatelia tvrdia, že začiatkom roku 2021 Andrew Tate a jeho brat spolu s Georgianou Naghel a Luanou Radu vytvorili organizovanú zločineckú skupinu. Tá bola založená na „nábore obetí, ich ubytovaní a preprave… s cieľom získať veľké sumy peňazí nútením žien vykonávať pornografickú činnosť“ distribuovanú na weboch ako TikTok a OnlyFans.

Nedávno sme ťa informovali, že v polovici januára zadržali rumunské úrady Tateovi majetok v hodnote takmer 4 milióny dolárov. Medzi 29 zaistenými majetkami sú luxusné hodinky, motorové vozidlá a sumy peňazí v niekoľkých rôznych menách, píše CNN.

Rumunské úrady zhabali Tateovi v súvislosti s vyšetrovaním už približne 18 miliónov lei, čo predstavuje asi 3 942 700 amerických dolárov. Vo svojej tlačovej správe to nedávno uviedla Agentúra pre obnovu a správu aktív (ANABI).

Zhabaný majetok a šváby v rumunskej väznici

Zaistených bolo vtedy celkom 29 majetkov kontroverznej internetovej osobnosti. Medzi nimi je 14 luxusných hodiniek, približne 15 motorových vozidiel a sumy peňazí v niekoľkých rôznych menách, uviedol portálu Latin Post.

Podľa informácií ANABI boli zaistenia majetku vykonané na príkaz prokurátorov riaditeľstva pre vyšetrovanie organizovaného zločinu a terorizmu.

Andrew Tate má momentálne fungovať v režime, v ktorom trávi 23 hodín v cele bez prirodzeného svetla a má len 1 hodinu na vychádzky. „Snažia sa ma tu zlomiť. Hodili ma do cely bez prirodzeného denného svetla. Mojimi nočnými priateľmi sú šváby, vši a ploštice na posteli. Ich snaha je naliať mi do srdca nenávisť, ale to sa im nepodarí, prosím, stojte všetci pri mne,“ odkázal Tate svojim priaznivcom v liste.

Zdroje: BBC, CNN, Latin Post, Archív Startitup

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá