Anthony Joshua a Tyson Fury sa konečne stretnú v súboji. Podpisujú kontrakt na 200 miliónov libier

  • Stretnúť sa majú v unifikačnom súboji všetkých najprestížnejších opaskov v superťažkej hmotnostnej kategórii
  • Prvý zápas má byť v júni alebo júli
box
TASR/ AP Photo/Isaac Brekken
  • Stretnúť sa majú v unifikačnom súboji všetkých najprestížnejších opaskov v superťažkej hmotnostnej kategórii
  • Prvý zápas má byť v júni alebo júli

Anthony Joshua a Tyson Fury konečne podpisujú kontrakt na dva súboje v hodnote 200 miliónov libier, informuje o tom CNN. Stretnúť sa majú v unifikačnom súboji všetkých najprestížnejších opaskov v superťažkej hmotnostnej kategórii. Prvý zápas má byť v júni alebo júli. 

zdroj: TASR/ AP Photo/Isaac Brekken

Označovaný je ako najväčší boj v histórii britského boxu a práve včera sa posunul o čosi bližšie k uskutočneniu. Účasníci sa budú uchádzať o nespochybniteľný titul v ťažkej váhe. Joshuov promotér Eddie Hearn potvrdil, že všetky administratívne práce sú hotové, vymenené a podpísané na dve megazápasy, prvý je naplánovaný na leto.

Dátum a miesto konania budú finalizované v priebehu nasledujúcich troch týždňov až mesiaca, píše CNN. 

zdroj: TASR/ AP Photo/Isaac Brekken

Joshua vlastní tituly organizácií WBA, IBF aj WBO, Fury je šampión verzie WBC. Krajania rokovali niekoľko mesiacov, termíny a dejiská zápasov zatiaľ nie sú známe.

Všetky zainteresované strany sa už podpísali na papier. V najbližších týždňoch doladíme detaily najväčšieho duelu v boxe,“ povedal Joshuov promotér Eddie Hearn pre portál Sky Sports.

Tridsaťjedenročný Joshua boxoval vlani v decembri, keď knokautoval bulharského vyzývateľa Kubrata Puleva. O rok starší Fury si vo februári 2020 poradil technickým knokautom v odvete s Američanom Deontayom Wilderom.  

zdroj: TASR/ AP Photo/Frank Franklin II

Som za akékoľvek riešenie. Na domácom ihrisku, Blízkom východe, v mojej či vo vašej záhrade. Je mi to jedno. Som pripravený bojovať. Chcem ten opasok. Chcem bojovať s Furym, aby som mal otvorené všetky možnosti,“ uviedol Joshua pre Sky News.

Pandémia sa blíži k tomu, aby sa veci dostali do normálu. Pracujeme na termíne okolo júna,“ dodal. Tridsaťjedenročný Joshua boxoval vlani v decembri, keď knokautoval bulharského vyzývateľa Kubrata Puleva.

Zdroje: CNN, Sky Sports

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech