Aplikácia, s ktorou vyčaríš úsmev každému

  • Vývojári svoju kreativitu nezaprú, a tak sa môžeme tešiť z aplikácie, ktorá ti na počkanie nasadí úsmev na tvár, alebo ti ukáže tvoje budúce ja.
Zdroj: FaceApp
  • Vývojári svoju kreativitu nezaprú, a tak sa môžeme tešiť z aplikácie, ktorá ti na počkanie nasadí úsmev na tvár, alebo ti ukáže tvoje budúce ja.

Nežijeme v ľahkej dobe, a preto niet divu, že mnohým z nás mizne úsmev z tváre. Ale to by nebolo 21. storočie, ak by sme aj na riešenie tohto problému nemali aplikáciu. Kreatívni vývojári sú tento rok veľmi štedrí a krátko po bláznivej aplikácií Meitu, ktorá tvoje tvoje selfíčka premení na postavu z anime, tu máme ďalšiu netradičnú aplikáciu. Tentokrát k nám od ruskej spoločnosti Wireless Lab dorazila aplikácia FaceApp, ktorá úsmev na tvár nasadí naozaj každému.

Zdroj: Faceapp

Okrem toho, že aplikácia tvoju pleť rozžiari a pridá jej radosť do života, zvládne toho oveľa viac. S využitím umelej inteligencie si môžeš zmeniť pohlavie alebo vymazať vrásky. Aplikácia ti pomôže aj „stretnúť tvoje budúce ja“, keď ti prostredníctvom filtrov pridá vrásky a iné známky starnutia.

FaceApp je okrem vtipných výsledkov zaujímavá tým, že využíva ANNs (Artificial neural networks ), čo je v podstate vyšší level umelej inteligencie, ktorý využíva neurónové siete. Yaroslav Goncharov, CEO spoločnosti Wireless Lab, ktorá stojí za vývojom tejto aplikácie, v rozhovore pre magazín The Verge prezradil, že neurónové siete, ktoré aplikácia využíva, boli vo Wireless Lab kompletne vyvinuté prakticky od nuly. Goncharov  tvrdí, že vďaka tomu tak žiadny iný komerčný produkt nedokáže vytvoriť modifikácie na fotografiách tak vierohodne.

Zdroj: FaceApp

V minulosti si však aplikácie tohto typu pre používateľov prichystali viacero prekvapení a nie všetky boli príjemné. Mnohé z aplikácií zaznamenávali dáta GPS alebo vyžadovali rôzne systémové povolenia. Goncharov však v tomto prípade potvrdzuje, že FaceApp žiadne dáta nezbiera ani nevyžaduje žiadne iné povolenia. Aplikácia by tak mala byť bezproblémová a v prvom rade zábavná. Wirelss Lab dokonca prisľúbila nové filtre v závislosti od úspechu prvej verzie FaceApp a chýbať nebudú ani nové funkcie úpravy svetla na fotkách. Aplikácia je zatiaľ dostupná len pre iOS, vývojári však pilne pracujú aj na verzii pre Android, ktorá by svetlo sveta mala uzrieť v najbližších týždňoch.

 

Zdrojový článok: theverge.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie