Aplikácia Tinder láka čoraz viac ľudí. Spoločnosti stúpajú príjmy závratným tempom

  • Online zoznamka Tinder, ktorá patrí spoločnosti Match Group Inc, zaznamenáva úspechy. Jej akcie rastú a prognózy sú stále sľubnejšie
  • Na konci júna sa počet odberateľov vyšplhal na neuveriteľných 9,1 milióna
tinder
reuters, unsplash
  • Online zoznamka Tinder, ktorá patrí spoločnosti Match Group Inc, zaznamenáva úspechy. Jej akcie rastú a prognózy sú stále sľubnejšie
  • Na konci júna sa počet odberateľov vyšplhal na neuveriteľných 9,1 milióna

Agentúra Reuters nedávno informovala, že spoločnosť Match Group Inc, ktorá spája ľudí v online sfére doslova po celom svete, rastie do astronomických čísel závratným tempom.

Minulý týždeň sa objavili výsledky príjmov z druhého kvartálu. Tie boli lepšie, ako sa očakávalo. Preto je predpoveď pre tretiu štvrtinu roka rovnako sľubná. Populárna aplikácia Tinder, ktorá spadá pod spomínanú spoločnosť, zaujíma stále viac ľudí. Jej čísla stúpli o 17%.

Aplikácia, ktorá funguje na princípe páči/nepáči – vpravo/vľavo, posilnila svoju odberateľskú základňu až na 5,2 milióna tinderových fanúšikov. Toto sa im podarilo za štvrť roka. Svedčí to veľmi prirodzene o tom, že na svete bude stále dopyt po zoznamkách, lebo slobodných a zvedavých ľudí s ostychom je veľa.

zdroj: ilustračný obrázok (unsplash)

Tinder má okrem štandardnej aplikácie aj „light“ verziu. Volá sa Tinder Lite, stiahneš ju na Android a používa ju už niekoľko krajín na juhovýchode Ázie a v Južnej Amerike.

Spoločnosť tiež stojí za dvomi inováciami v rámci Tinder aplikácie. Super Boost a Read Receipts. Obe sú pre prémiových používateľov aplikácie. Pomáhajú vidieť a byť videný, čo je na online-dating fóre veľmi dôležité.

Koncom júna stúpol priemerný počet odberateľov až o 18%. Teraz dosahuje podľa agentúry Reauters až 9,1 milióna. Zatiaľ, čo sa predpokladaný nárast používateľov v roku 2019 mal pohybovať niekde okolo 1 milióna, dnes to vyzerá na 1,9. Podľa dôkladnejšie preskúmaných finančných údajov z Refinitiv sa príjmy vyšplhali nad priemerné očakávania a pohybujú sa v rozmedzí od 535 do 545 milióna amerických dolárov.

Príjmy za posledné tri mesiace dosiahli 498 miliónov dolárov, zatiaľ, čo očakávané čísla sa približovali 490 miliónom.

Čistý zisk akcií však klesol na 128 miliónov alebo v prepočte 43 centov na akciu. Zatiaľ, čo minulý rok mala jedna akcia hodnotu 45 centov.

Zdroj: Reuters

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech