Aplikácia WelectGo – pozri si reklamu a cestuj zadarmo

  • Cestovanie v nemeckom Düsseldorfe naberá zaujímavý marketingový rozmer. 
collaged
  • Cestovanie v nemeckom Düsseldorfe naberá zaujímavý marketingový rozmer. 

Cestujúci v nemeckom Düsseldorfe sú od novembra postavení pred zaujímavú dilemu. Vďaka aplikácii WelectGo si môžu vybrať, či za cestovný lístok zaplatia štandardnú sumu alebo si namiesto toho pozrú pár otravných reklám. 

WelectGo umožní svojim užívateľom stiahnuť si QR kód, ktorý bude mať hodnotu jednej jazdy (2.60 eur). Musí si zároveň vybrať a pozrieť štyri 20-sekundové reklamy. Potom dostane prístup a „free“ jazdu.

15289086_1829231433983486_3887947514517761051_o

zdroj: daybyme.com/miska-heliova 

Vnímame to ako geniálny nápad. Reklamy nám predsa servírujú na každom kroku a úplne zadarmo. Takto nám spoločnosti za to, že venujeme čas a pozornosť ich reklame, zaplatia cestu. WelectGo nebude užitočná len pre tých, čo si zabudli peňaženku a nechcú cestovať na čierno. Zdá sa, že to vývojari dosť podcenili. Aplikácia zaznamenala okamžite priam fenomenálny úspech a zásoba lístkov na jeden deň je vyčerpaná už za pár hodín. iTunes teraz varuje tých, čo sa chystajú si WelectGo stiahnuť, že lístky na daný deň už nie sú.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt welectgo

foto: wunderweib.de

To je tak, keď podceníte záujem. Vývojári odhadovali, že si aplikáciu do konca roka stiahne zhruba 1000 ľudí. No už po jednom mesiaci má vyše 20000 užívateľov. Welect si dohodol zmluvy len s dvoma spoločnosťami – lokálnou parfumériou a energetickou spoločnosťou, takže nemajú prostriedky na nákup väčšieho množstva lístkov, aspoň zatiaľ.

bus3

zdroj: dus.com

Je ale neuveriteľné, že to nepredpokladali. Veď keď si to pretavíme to hodinovej sadzby. Tým, že investujeme 80 sekúnd do pozerania reklám, ušetríme 2.60 eura. Ak by sme investovali hodinu, je to 117 eur. Priznajme si to, neodoláme niečomu takému. Doteraz sme museli za cestovanie platiť, teraz si stačí pozrieť pár reklám. Namiesto vlastnej investície do dopravného podniku, necháme investovať firmy.

Welect bude musieť situáciu riešiť. Buď vytvoriť viac spoluprác, alebo spoplatní stiahnutie aplikácie. Avizovali, že plánujú expandovať aj do zahraničia. Dúfajme, že táto geniálna aplikácia zavíta aj na Slovensko. Možno by sa ekonomická forma cestovania zapáčila aj našim šoférom a doprava najmä v Bratislave by nemusela dennodenne krachovať. Sme zvedaví, ako sa bude situácia vyvíjať a určite vás o tom budeme informovať.:)

zdroj: citylab.com zdroj prezentacnej fotografie: lastminute.com/imgrum.net

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech