Appka, ktorá hľadá predražené platby, je už v slovenskej verzii

ventures
0100ventures

Úspešná česká aplikácia, ktorá pomohla nájsť zákazníkom viac než 70 tisíc predražených platieb, je už aj v slovenskej verzii a spolupracuje so slovenskými bankami.

Appka Patron GO, ktorá sa označuje za „finančný antivírus“. Pomáha zistiť, či nemíňate veľa peňazí za služby, ktoré sú na trhu lacnejšie. Patron GO pochádza z Čiech, kde nedávno oslávil rok pôsobenia a za ten čas získal 35 tisíc používateľov, ktorým analyzoval 3,5 milióna platobných transakcií a našiel viac ako 70 tisíc predražených platieb.

Finančný antivírus Patron GO sa dá bezplatne stiahnuť na App Store aj Google Play, a na Slovensko expanduje vďaka investorovi Zero Gravity Capital, ktorý startup podporil investíciou 40 miliónov českých korún (1,6 milióna eur).

Slovensko je na európskej ceste pre Patron GO prvou krajinou.

Aplikácia Patron GO pochádza z dielne dvojice technologických inovátorov, Jiřího Patáka, ktorý stojí napríklad za populárnym porovnávačom finančných produktov ChytryHonza.cz a Lukáša Vršeckého, ktorý vybudoval vernostnú platformu Rondo.

Ľudia jednoducho nemajú čas a chuť riešiť svoje financie. Vadí im chodiť na pobočky a s niekým sa stretávať. Tiež majú obrovskú nedôveru v spoločnosti ponúkajúce rôzne finančné produkty. My sme si povedali, že to vieme a chápeme. Preto vznikol Patrón. Jednoduché riešenie v jedinej appke. Všetko na jednom mieste a niekto to zariadi za nich,“ hovorí o dôvodoch vzniku aplikácie jeden zo zakladateľov, Jiří Paták.

CEO projektu Jiří Paták
zdroj: 0100ventures

PatronGO našiel doposiaľ 70 tisíc predražených platieb. O ktoré platby najčastejšie ide, vysvetľuje Lukáš Vršecký: „Aplikácia nachádza predražené pôžičky, hypotéky, nevýhodné volania, drahé energie a všetky druhy poistenia. Najčastejšie zo všetkého nachádzame zle nastavené telefónne tarify“.

CEO projektu Lukáš Vršecký
zdroj: 0100ventures

Ako funguje Patron GO?

  1. Používateľ si stiahne aplikáciu PatronGO a zaregistrujte sa (všetko je bezplatné).
  2. Prepojí aplikáciu so svojou bankou. Nemusí sa obávať, prístup je pasívny, peniaze má v bezpečí. Prístup k výpisom z účtu umožní algoritmom v PatronGO nájsť predražené platby.
  3. „Finančných vírusov“ sa zbaví používateľ priamo v aplikácii. PatronGO ponúkne lacnejšiu alebo výhodnejšiu variantu úverov, hypoték, poistení, telekomunikačných služieb…
  4. Bonus: Za vyliečenie platieb získava používateľ viráky – body, za ktoré si môže zabezpečiť hodnotné ceny.

„Finančný antivírus“ Patron GO funguje na princípe pasívneho náhľadu na bankový účet, kde pomocou špeciálneho algoritmu identifikuje predražené, ale zároveň aj nebezpečné transakcie, zvyčajne rýchle pôžičky. Stráži tak finančné zdravie používateľa. Identifikované platby potom označí ako „finančné vírusy“ a majiteľa účtu na ne upozorní a navrhne riešenie.

banner_sk_patrongo2

Pokiaľ bude užívateľ aplikácie chcieť vírusy odstrániť, pri jednoduchších službách mu stačí pár klikov. V prípade zložitejších produktov, ako je napríklad poistenie, majiteľa účtu prepojí so špecialistom priamo v aplikácii a ten mu pomôže s výberom porovnateľnej, ale pritom lacnejšej služby. Zároveň môže pomôcť nájsť takú službu, ktorá bude nielen stáť menej, ale svojím rozsahom bude ešte výhodnejšia.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá