Appky, ktoré ti nielen počítajú kroky, ale zarobia peniaze či prispievajú na charitu

  • Pozreli sme sa na aplikácie, ktoré ti merajú chôdzu
  • Vďaka krokom vieš dokonca zarábať alebo pomôcť charite
mobil v ruke a deti na turistike
Unsplash/Sara KurfeS, TASR
  • Pozreli sme sa na aplikácie, ktoré ti merajú chôdzu
  • Vďaka krokom vieš dokonca zarábať alebo pomôcť charite

Zaradenie častejšej chôdze do bežného dňa vie telu skutočne prospieť. Na to, aby si si tvoj počet krokov dokázal odsledovať, existujú viaceré varianty. Tými drahšími sú rôzne trackery a smart hodinky. Tieto merania sú zďaleka najpresnejšou metódou.

Pokiaľ však nechceš za tieto doplnky platiť desiatky až stovky eur, my tu máme ešte jedno riešenie. Sú ním aplikácie do tvojho mobilného zariadenia, ktoré ti pomocou GPS merajú tvoje prechádzky.

Všetky aplikácie, ktoré sme vybrali, sú dostupné pre telefóny s operačným systémom iOS alebo Android.

Pacer 

Pacer je aplikácia, ktorá pôsobí veľmi intuitívne a jej rozhranie je skvelé v jej jednoduchosti. Obsahuje, samozrejme, počítadlo krokov. Skutočnou výhodou je nastavenie citlivosti merania – zaistí to ešte presnejšie meranie.

Okrem toho ponúka skvelý balík ďalších nadupaných funkcií, ako si môžeš merať svoju aktivitu a zdravie. Medzi tými populárnymi nesmie chýbať sledovanie váhy, spálených kalórií, ale napríklad aj sledovanie tvojho BMI.

Melanie krokov
zdroj: reprofoto/Pacer

Určite oceníš aj skvelú kompatibilitu so smart trackermi a ich aplikáciami, ktoré sa skvelo dopĺňajú. Reč je o Apple Zdraví alebo Fitbit či MyFitnessPal od značky Under Armour. 

Aj napriek tomu, že je aplikácia plne zadarmo, ponúka aj svoje predplatné. Za 9,99 eura mesačne máš príležitosť si odomknúť pestrú škálu workoutov, ale aj rovno celých fitness plánov. 

Fitbit

Fitbit patrí do určite vysokej ligy, čo sa týka fitness zariadení. Vlastná aplikácia na špičkovej úrovni teda nie je žiadnym prekvapením. To, čo ťa však môže skutočne potešiť, je, že nepotrebuješ žiadne zariadenie od tejto firmy na to, aby si mohol aplikáciu využívať. 

screenshot z aplikácie
zdroj: reporfoto/Fitbit

Priamo v rozhraní vieš využívať kopec funkcií. Tou hlavnou je v našom prípade meranie krokov, ktoré funguje naozaj skvelo. Ďalej si však vieš plánovať, ale aj pozerať tvoje predošlé cvičenia a plány.

Pokiaľ však máš nejaké zariadenie od tohto giganta, tak ti spraví radosť aj množstvo iných funkcií, ktoré sledujú tvoj zdravotný stav. Okrem merania srdcového tepu, váhy alebo sledovania spánku, nájdeš príjemný bonus v podobe nástroja na redukovanie stresu. 

Základná verzia je zdarma a za 9,9 eura si vieš zakúpiť mesačné predplatné, ktoré ti odomkne ďalšie funkcie.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá