Appky, ktoré ti nielen počítajú kroky, ale zarobia peniaze či prispievajú na charitu

  • Pozreli sme sa na aplikácie, ktoré ti merajú chôdzu
  • Vďaka krokom vieš dokonca zarábať alebo pomôcť charite
mobil v ruke a deti na turistike
Unsplash/Sara KurfeS, TASR
  • Pozreli sme sa na aplikácie, ktoré ti merajú chôdzu
  • Vďaka krokom vieš dokonca zarábať alebo pomôcť charite

Zombies, Run!

Pri behaní alebo chodení nemusíš vždy zažívať nudu. V našom výbere zaujímavých aplikácií preto podľa nás nesmie chýbať Zombies, Run! Ide o merač krokov, ktorý spája zábavu s pohybom. Tvoje bežné prechádzky vezme a pridá do nich virtuálnu hrozbu v podobe zombíkov. 

V rozhraní je celkovo 200 misií, kde musíš utekať pred hordami nemŕtvych až do cieľa. Skutočné plus je, že meranie krokov je kompatibilné aj s chôdzou alebo behom na bežiacom páse. 

screenshot
zdroj: reprofoto/Zombies, Run!

V tomto prípade sa však môžeme pozrieť aj na negatíva. Počet celkových krokov sa ti totiž ráta iba vtedy, ak si spustíš jednu z misií. Na celodenné meranie už musíš pripojiť zariadenie, ako sú napríklad smart hodinky. Aj napriek tomuto mínusu si myslíme, že ide o veľmi pekné a hlavne zábavné spestrenie či už prechádzok alebo behov. 

CharityMiles

Čo ak ti poviem, že behom alebo prechádzkou vieš pomôcť okrem seba aj iným? Naozaj je to tak, CharityMiles ti totiž na tvoj profil pripíše za každú prejdenú vzdialenosť určitú malú čiastku.

Tú následne môžeš poslať charitatívnym organizáciám, s ktorými spolupracujú, ako napríklad aj UNICEF alebo Feeding America. Ak ťa napĺňa pomoc druhým, tak táto aplikácia je pre teba skvelou motiváciou. 

Screenshot z aplikácie
zdroj: reprofoto/CharityMiles

Pokiaľ používaš iné aplikácie, ako je napríklad Strava alebo Fit bit, stačí si synchronizovať údaje a kroky sa ti budú rátať v obidvoch aplikáciách súčasne.

Veľa ľudí má veľkú potrebu sa chváliť dobrými skutkami na sociálnych sieťach. Pokiaľ patríš medzi nich, funkcia zdieľania výsledkov medzi priateľmi ti urobí veľkú radosť. 

Pokiaľ nazbieraš za rôzny časový horizont dostatočné veľké množstvo peňazí z chodenia a behania, môžeš sa zapojiť aj do súťaží o rôzne ceny. 

SweatCoin

„Nemôžem ísť behať. Musím zarábať.“ Ak takto niekedy zneli tvoje slová, tak prečo rovno neskĺbiť obidve možnosti do jednej? Posledná aplikácia, ktorú sme pre teba vybrali, ti totiž podobne ako pri CharityMiles dovolí získavať odmenu a tiež môžeš prispieť na rôzne charitatívne organizácie. 

screenshot z aplikácie
zdroj: reprofoto/Sweatcoin

Okrem pomoci druhým si tu vieš však aj ty o čosi prilepšiť. V tejto aplikácii sa mena nazýva Sweatcoin a za určitý počet krokov získaš nejakú drobnú čiastku. Za tieto mince si následne vieš zakupovať rôzne produkty alebo zľavové kupóny. Vieš sa prípadne zúčastňovať aj aukcií o podstatne drahšie produkty, niekedy za stovky eur.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá