Apple investuje milióny dolárov do umelej inteligencie. Siri môže byť inteligentnejšia ako majiteľ iPhonu

  • Spoločnosť Apple kúpila ďalší AI startup
  • Vilynx z Barcelony sa venuje analýze videí, zvuku a textu
  • Technológia Vilynxu pomôže vylepšiť Siri, Apple Music a ďalšie aplikácie
  • Spoločnosť Apple kúpila ďalší AI startup
  • Vilynx z Barcelony sa venuje analýze videí, zvuku a textu
  • Technológia Vilynxu pomôže vylepšiť Siri, Apple Music a ďalšie aplikácie

Technologický gigant Apple nedávno kúpil ďalší AI startup. Do svojho portfólia firiem, ktoré sa zaoberajú Umelou Inteligenciou, pridal silného hráča. Akvizícia španielskeho startupu Vilynx stála firmu 50 miliónov dolárov. Vilynx sa zaoberá analyzovaním videí, hlasových záznamov a textu. Ich software vie určiť, čo sa v danom obsahu nachádza, kategorizovať tieto informácie a generovať metadáta. Zároveň dokáže vytvoriť kvalitné náhľadové obrázky. 

Strategická akvizícia startupu Vilynx

Nie je jasné, prečo sa Apple rozhodol kúpiť tento startup z Barcelony. Spoločnosť väčšinou nezverejňuje dôvody svojich avizícií, no keďže nejde o prvý AI startup, je jasné, že Apple sa snaží zlepšiť svoju expertízu v oblasti umelej inteligencie.

Špekuluje sa, že Vilynx pomôže vylepšiť virtuálneho asistenta Siri, vyhľadávanie fotografií a ďalšie aplikácie, ktoré vyžadujú porozumenie video či audio obsahu. AI software pomôže aj aplikáciám ako Apple TV, Music a News kde je kľúčové vedieť vyhľadávať a odporučiť používateľovi tú najlepšiu hudbu, článok alebo film. 

Šéf Applu Tim Cook veľakrát opakoval, že AI technológia je kľúč, ktorý odomkne krajšiu budúcnosť a umožní nám lepšie navigovať komplikovaný svet informačného veku. Akvizícia startupu Vilynx okrem kvalitnej technológie Applu priniesla aj 50 skúsených softwarových inžinierov a kancelárie v Barcelone, z ktorých sa stala základňa vývoja umelej inteligencie v Európe.

Elon Musk a jeho Tesla predstavili „nesmrteľnú“ batériu. Menia tým celý svet pred tvojimi očami

Z Applu sa stáva AI gigant

Portál businessinsider dodáva, že výrobca iPhonov v posledných rokoch nakúpil niekoľko ďalších AI startupov. V decembri 2019 vzal pod svoje krídla britský Spectral Edge, v jakuári tohto roka za 200 miliónov odkúpil Xnor zo Seattlu, v apríli Voysis a v máji Indictiv. Spoločnosť tak vlastní pôsobivé portfólio AI firiem a vytvára masívnu divíziu zameranú na vývoj Umelej Inteligencie. Bude zaujímavé sledovať, ako budú tieto technológie integrované do reálnych produktov a či Apple získa výhodu oproti konkurencii.

Umelá Inteligencia je jednou z najdôležitejších technológií tohto storočia a kompletne zmení celý svet. Experti neustále hľadajú ďalšie využitia a automatizujú tak všetky aspekty nášho života. O pár desiatok rokov bude AI schopná prakticky nahradiť celého človeka.

Tešíte sa, až vás Umelá Inteligencia úplne nahradí?

Zdroje: businessinsider.com, appleinsider.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech