Apple má vlastnú akadémiu pre developerov, prihlásiť sa môžeš aj ty

  • Apple otvoril akadémiu pre developer v roku 2016 v talianskom meste Neapol
  • Už teraz sa tu vyškolilo takmer 1000 študentov
  • Dokopy vytvorili až 400 aplikácií
apple.com
apple.com
  • Apple otvoril akadémiu pre developer v roku 2016 v talianskom meste Neapol
  • Už teraz sa tu vyškolilo takmer 1000 študentov
  • Dokopy vytvorili až 400 aplikácií

Apple v roku 2016 otvoril svoju prvú akadémiu. Za svoju domovskú pôdu si zvolil jedno z najväčších miest Talianska Neapol a akadémia funguje vrámci Univerzity Federrico II. Práve tu chce vzdelávať mladých ambicióznych developerov a ponúka im programátorský študijný program rozdelený na dva semestre.

Odborníci študentov naučia, ako efektívne využívať svoje nápady na vytvorenie mobilných aplikácií a ako uspieť v App Store. Prihlásiť sa môžeš aj ty priamo na stránke univerzity . Úspešne však musíš vyplniť test v angličtine alebo taliančine a neskôr prejsť aj pohovorom.

Podľa informácií Apple mala akadémia v začiatkoch sto študentov a neskôr sa začala rýchlo rozrastať. Ako uvádza Independent, už teraz tu bolo vyškolených takmer 1000 študentov. Programovaniu sa na akadémii učia študenti z 30 krajín z celého sveta a Apple je otvorený uchádzačom zo všetkých kútov. Práve teraz zahájil ďalšie otvorenie ročníka a príjme nových záujemcov o program.

Počas prvého semestra sa osnovy budú sústreďovať hlavne na zdokonalenie tvojich zručností v tvorbe programov pre systém iOS. Celý rok ťa čaká intenzívny kurz dizajnu a úpravy aplikácií a spolupracovať budeš aj na vývoji aplikácií, ktoré sa reálne dostanú do App Store. Študenti už teraz vytvorili viac ako 400 aplikácií a približne 50 z nich skončilo na App Store.

Apple chce takto sprístupniť programovanie pre viac ľudí a dať im možnosť rozvíjať svoje schopnosti. Spoločnosť si dala za svoj záväzok aj to, že chce osloviť viac dievčat, kódovaním si chce získať aspoň 100-tisíc žien, z ktorých sa môžu stať úspešné profesionálky v IT oblasti.

Zdroj: Independent, Apple

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech