Apple začal vyrábať tvárové štíty pre zdravotníkov

  • Týždenne chce vyprodukovať viac ako milión kusov
  • Bude ich najprv posielať zdravotníkom v USA a potom distribuovať do sveta
Tim Cook
Zdroj: Twitter, Unsplash
  • Týždenne chce vyprodukovať viac ako milión kusov
  • Bude ich najprv posielať zdravotníkom v USA a potom distribuovať do sveta

Spoločnosť Apple začala vyrábať ochranné tvárové štíty pre zdravotníkov. Výkonný riaditeľ Tim Cook na sociálnej a blogovacej sieti Twitter v nedeľu uviedol, že firma navrhla a začala vyrábať túto pomôcku. Týždenne chce vyprodukovať viac ako milión kusov, ktoré bude najprv posielať zdravotníkom v rámci USA a potom distribuovať do sveta.

Apple už oznámil, že do sveta pošle 20 miliónov tvárových masiek, ktoré majú pomôcť v boji proti šíreniu koronavírusu.

„Je to naozaj globálne úsilie. Neustále spolupracujeme s vládami na všetkých úrovniach, aby sme zabezpečili, že pomoc dorazí tam, kde ju najviac potrebujú,“ uviedol Cook. Potvrdil, že prvú zásielku plastových štítov doručili minulý týždeň do niektorých nemocníc v Silicon Valley. Na zmontovanie jedného kusu potrebujú menej ako dve minúty, pričom na výrobu používajú materiály z USA a Číny.

Nedostatok vybavenia a pomôcok hlásia zdravotníci z celého sveta. Pomôcť sa im rozhodli aj mnohé iné spoločnosti, napríklad aj z automobilového priemyslu. Vo Veľkej Británii prisľúbilo približne 1400 majiteľov 3D tlačiarní, že svoje zariadenia využijú na produkciu tvárových štítov pre členov Národného zdravotníckeho systému (NHS).

 

Zdroje: SITA, Twitter.com, CNBC.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech