Aprílové počasie nesklamalo. V Bratislave sneží ako na Vianoce, na cestách sú aj centimetre snehu

  • Hlavné mesto pokryla vrstva snehu
  • Sneží takmer vo všetkých častiach mesta
Sneh, Bratislava
TASR/Dano Veselský, SIU
  • Hlavné mesto pokryla vrstva snehu
  • Sneží takmer vo všetkých častiach mesta

Namiesto teplých jarných dní prišla poriadna fujavica. Prvé centimetre snehu pokrývajú súkromné terasy so slnečníkmi, cesty aj strechy domov. Tento komický pohľad sa naskytá obyvateľom hlavného mesta Slovenska. Ak to takto pôjde ďalej, Bratislavčania môžno zažijú typické meškanie verejnej dopravy, alebo aspoň poriadnu jarnú guľovačku.

Sneh, Petržalka
zdroj: SIU

SHMÚ hlási snehové prehánky aj na území stredného Slovenska. Najnižšia teplota v Bratislave by mala dosiahnuť 2,9 stupňa Celzia, a teda je silný predpoklad, že štedrá nádielka snehu čoskoro z ulíc zmizne. Najchladnejšie je na Chopku, kde teplota dosahuje -11,3 stupňov Celzia.

Aprílové počasie je pre lokalitu Slovenska povestné pestrými zmenami teplôt i bohatou zrážkovou činnosťou. Napriek tomu je stav, ktorý môžeme mnohí práve vidieť z okna, miernejší, než sa očakávalo. Sneženie bolo, totiž, predpovedané pre väčšiu časť územia. Jeho smerovanie sa 8. apríla presunie k stredu Slovenska, teploty by klesnúť nemali.

Sneh, Petržalka
zdroj: SIU

Mnohí z nás by namiesto vločiek privítali teplé slnko a zdá sa, že si naň nebudeme musieť dlho počkať.  Už tento piatok by mala zrážková činnosť poľaviť a ulice namiesto snehu zaplavia slnečné lúče.

Bratislava, sneh
zdroj: TASR/Dano Veselský
Zdroj: SHMÚ

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech