Archeológovia zistili, že Kanada je o 10-tisíc rokov staršia ako egyptské pyramídy

  • Starodávna dedina ktorá sa nachádza na území dnešnej Kanady, môže byť staršia viac ako 10-tisíc rokov. Archeológovia ktorí toto osídlenie objavili tvrdia, že môže byť dokonca staršia ako egyptské pyramídy v Gize.
imgonline-com-ua-twotoone-guangkmgtui
hakai.org / pinterest.com
  • Starodávna dedina ktorá sa nachádza na území dnešnej Kanady, môže byť staršia viac ako 10-tisíc rokov. Archeológovia ktorí toto osídlenie objavili tvrdia, že môže byť dokonca staršia ako egyptské pyramídy v Gize.

Približne 14-tisíc rokov, takto odhadujú vek novoobjavenej starodávnej dediny, nájdenej na území dnešnej Kanady. Archeológovia, ktorí našli v zemi pozostatky komunity žijúcej na tomto území tvrdia, že objav môže byť na Zemi oveľa dlhšie, dokonca ešte dlhšie ako existujúce pyramídy v Gize. Našli sa tu totiž artefakty, ktoré môžu pochádzať až z doby ľadovej. Táto dedina je tak najstarším ľudským osídlením objaveným v Severnej Amerike a úzko súvisí s prítomnosťou národa Heiltsukov, ktorí na tomto území žili už tisíce rokov dozadu.

Výskumníci z Hakajského inštitútu na University of Victoria, v Britskej Kolumbii, odkryli tieto pozostatky na ostrove Trinquet, ktorý sa nachádza približne 500 kilometrov severozápadne od mesta Victoria. Podarilo sa im objaviť rybárske háčiky, oštepy a rôzne nástroje na zapaľovanie ohňa. Vďaka tomuto objavu si tak výskumníci myslia, že masová migrácia obyvateľstva mohla prechádzať cez oblasť pobrežia Britskej Kolumbie.

V minulosti si archeológovia mysleli, že prví ľudia sa do Severnej Ameriky dostali cez tzv. „pozemný most“ medzi Ruskom a Aljaškou. Avšak, podľa najnovšieho objavu to môže byť úplne inak. Zdá sa, že sa tam s použitím lodí dostali práve cez pobrežie.

Tento objav úzko súvisí so spomenutým národom Heiltsukov. Podľa doterajších zistení boli prvým národom, žijúcim na území dnešnej Britskej Kolumbie. Po celé generácie vraj rozprávali príbehy o starých osadách, nachádzajúcich sa práve pri pobreží. Zdá sa teda, že tieto príbehy neboli výmyslom, ale hovorili o skutočne existujúcich obydliach. Najnovší objav je toho dôkazom.

Zdroj: inhabitaat.com / iflscience.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech