Attila Végh prišiel o svetoznámeho sponzora. Dôvod je čisto politický

  • Známy zápasník prišiel o spoluprácu
  • O detaily sa podelil na sociálnej sieti
Attila Végh
TASR/Peter Dzurjanin
  • Známy zápasník prišiel o spoluprácu
  • O detaily sa podelil na sociálnej sieti

Meno známeho zápasníka a influencera Attilu Végha sa spája aj s množstvom komerčných spoluprác, ktoré promuje napríklad na svojom Instagrame. Na sociálnej sieti ho sleduje viac než 400-tisíc followerov, svetoznáma automobilová značka Renault s ním však aktuálne rozviazala spoluprácu.

Végh prišiel kvôli podpore Pellegriniho o sponzora

O dôvody sa hlavná tvár MMA na Slovensku podelila na sociálnej sieti. „Vo svetle aktuálnych udalostí sa s Vami potrebujem podeliť o skúsenosť, ktorá vo mne vzbudila pocit, že komunizmus sa vrátil,“ píše v úvode svojho príspevku Végh.

„Dnes som obdržal email, ktorým ma istá komerčná značka ‚trestá‘ za to, že som slobodne prejavil pri voľbe prezidenta svoj súkromný politický názor a presvedčenie v domnienke, že žijeme v krajine, kde sa to slobodne prejaviť môže,“ tvrdí zápasník.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Attila Vegh (@veghattila)

Hviezda bojových športov tiež zverejnila mailovú komunikáciu svojho manažéra so zástupkyňou značky. Tá mu zdôraznila, že ambasádori firmy musia byť apolitickí.

„Francúzska firma má takto nastavené pravidlá. Veľká nevôľa sa zniesla na Attilku. Čo by sa dalo ustáť. Ale budem úprimná, nie aj keď náš celý tím ľudí sme na opačnej strane. My, naši najbližší, naše bubliny. Za toto sa ja neviem postaviť. Lebo z môjho pohľadu nejde o rešpekt voči inému názoru. Ale podporu strany, ktorá klame a je krivá.“

Attila Végh pred prezidentskými voľbami otvorene vyjadril svoju podporu Petrovi Pellegrinimu.

„Žiaľ, realita je zrejme taká, že pokiaľ máte a nedajbože prejavíte svoj názor verejne, môže sa stať, že prídete o partnerstvo, možno biznis a možno neskôr budú za váš názor aj zatvárať,“ myslí si Végh.

Renault má právo si vybrať, s ktorými ambasádormi bude alebo nebude spolupracovať

Jedným z trénerov zápasníka Végha bol v minulosti aj kontroverzný podnikateľ Norbert Bödör, ktorý je stíhaný vo viacerých kauzách.

Novozvoleného prezidenta Pellegriniho pred voľbami podporili napríklad aj raper Rytmus, jeho manželka Jasmina Alagič či influencerka Zuzana Plačková. Peter Pellegrini tvrdil, že osobne sa s nikým z nich nepozná, za prejavenú podporu však poďakoval. Politik taktiež počas úspešnej volebnej noci poďakoval „tým, ktorí mu pomáhali v ťažkej kampani aj všetkým voličom na Slovensku“.

Novozvolený prezident SR by sa mal ujať prezidentského úradu 15. júna, keď je naplánovaná jeho inaugurácia. V tento deň uplynie funkčné obdobie prezidentky SR Zuzany Čaputovej.

Redakcia Startitup sa so žiadosťou o oficiálne stanovisko obrátila aj na spoločnosť Renault Slovensko. „Spoločnosť Renault Slovensko má právo si vybrať, s ktorými ambasádormi bude alebo nebude spolupracovať, a to hlavne na základe pravidiel spolupráce. Berte, prosím, na vedomie, že Skupina Renault je súkromná a apolitická spoločnosť s vlastnými hodnotami. Politické názory všetkých strán plne rešpektujeme, ale nechceme s nimi byť ako značka spájaní,“ uviedla pre Startitup Ivana Obadalová, PR manažérka Renault Slovensko.

Zdroj: Instagram/Attila Végh

Najnovšie videá

Trendové videá