Attila Végh vydá airdrop NFT. To ti nemôže chýbať

IMG_2882-min

Ošiaľ okolo NFT začína naberať obrátky aj na Slovensku. Tí, ktorí túto scénu sledujú, vedia, že vo svete sa digitálne umenie − NFT − obchoduje za miliardy dolárov. Úspešné sú tiež NFT a s nimi spojené projekty, ktoré podporujú charitu. Obdobný projekt v októbri predstavil aj raper Majk Spirit, ako prvý slovenský spevák. A slovenská scéna už pozná aj prvého športovca s vlastným NFT. Nie je ním nikto iný, ako obľúbený šampión bojových umení Attila Végh. Tieto dve osobnosti slovenského šoubiznisu oznámili spoluprácu s cieľom pomôcť zdravotne hendikepovaným, zväčša detským pacientom. Ak ťa zaujali NFT, toto budeš chcieť vlastniť.

Už v októbri predstavil Majk Spirit spoluprácu s kryptomenovou platformou WEXO. Raper vydal svoje prvé NFT (Non-fungible token) a 100 % výťažku z predaja venuje na pomoc telesne postihnutým pacientom v APPA v Piešťanoch (Asociácia pomoci postihnutým). Prvé NFT tohto druhu na Slovensku si našlo svojich fanúšikov, napokon najcennejšie z nich − diamantové − sa predalo v online aukcii za 7 777 eur. Slovensko má už aj prvú športovú osobnosť s NFT.

Attila Végh prezradil, že už nejaký čas premýšľal o vlastnom NFT, ale myšlienka, s ktorou prišli autori WEXO, ho oslovila natoľko, že neváhal, aby sa pridal a tiež pomohol zdravotne hendikepovaným pacientom.

„NFT je pre mňa nové šialenstvo. Nie som počítačový typ, som športovec a podnikateľ, ale hneď som vedel, že NFT musím mať. Istý čas už na mojom koncepte biznisového NFT pracujeme, ale keď sme videli možnosť spojiť sa s Majkovým charitatívnym NFT, odložili sme na pár dní prípravu toho nášho biznisového a uprednostnili sme jedno mimoriadne na pomoc zdravotne hendikepovaným pacientom. A to moje veľké biznisové NFT príde čo nevidieť,“ priblížil svoje plány s NFT umením šampión Bellatoru poloťažkej váhy Attila Végh. 

Získaj NFT Attilu Végha

Každý, kto si zakúpi NFT Majka Spirita za 50 eur, získa automaticky aj úplné prvé vydanie NFT Attilu Végha. Ide o tzv. Airdrop kampaň, ktorá sa bežne organizuje v kryptomenových komunitách. Preto digitálne dielo s Attilom získajú aj tí, ktorí už charitatívne NFT Majka Spirita vlastnia, a teda prispeli na pomoc spomínaným pacientom.

„Všetci, ktorí si už zakúpili NFT Majk Spirit, alebo si ešte len zakúpia, dostanú NFT Attilu Végha ako odmenu, a vzniká tak špeciálna kolekcia. Je to niečo naviac, čo im prinášame s Attilom za to, že podporia financovanie rehabilitácií a zdravotných pomôcok pre telesne postihnutých pacientov, ktorým sme sa s Majkom rozhodli pomôcť,“ vysvetlil obchodný riaditeľ WEXO Juraj Farkaš. 

Aký je vzhľad špeciálneho NFT, ktorým Attila podporí charitatívnu akciu, sa dozvieme do Vianoc. Rovnako ako Majkove NFT, aj to Attilove registruje WEXO na blockchaine Cardano. Každý majiteľ bude mať tak originálny zápis na tomto blockchaine, ktorý bude dokazovať jeho vlastníctvo digitálneho diela od obľúbeného bojovníka.

Svoje NFT, to prvé s Majkom aj prémiové s Attilom, uvidí každý, kto sa zapojí do tejto charity vo svojej virtuálnej peňaženke a v bezplatnej aplikácii WEXO. Majk Spirit, Attila Végh ani WEXO si z peňazí získaných predajom prvého charitatívneho NFT na Slovensku nenárokujú na žiadnu odmenu. Približne 10 % z ceny NFT (z 50 eur) predstavujú nutné náklady na platobnú bránu a zápis na blockchaine. 

„Teším sa, že prvá slovenská športová celebrtita, ktorá pochopila potenciál nášho NFT, je práve osobnosť Attila Végh. Verím, že to spustí vlnu záujmu aj medzi ostatnými, a tiež sa rozhodnú vytvárať digitálne umenie a pomôcť hendikepovaným pacientom. Som zvedavý na Attilove NFT, uvidíme, čo vymyslí šampión,“ povedal Majk Spirit, raper a prvý slovenský umelec s vlastným NFT.

Komu pomôžeš?

Celý výťažok z digitálnej charity, ktorou WEXO predstavuje Slovensku možnosti technológie NFT, je venovaný na pomoc telesne postihnutým pacientom v APPA v Piešťanoch (Asociácia pomoci postihnutým). Nezisková organizácia APPA sa stará o viac ako 900 pacientov, zväčša v detskom veku. Na zlepšenie alebo aspoň udržanie zdravotného stavu týchto pacientov je veľmi dôležitá pravidelná intenzívna rehabilitácia. Poisťovne ju však neuhrádzajú a väčšina rodín si ju nemôže dovoliť financovať. 

Pomôž Glórii a získaj do zbierky 2 jedinečné NFT slovenských osobností

Glória má štyri roky. Na svet sa prihlásila predčasne. V malom telíčku nestihlo dozrieť všetko tak, ako malo, predovšetkým po motorickej stránke. Zameškaný vývoj v brušku musí teraz celoživotne dobiehať intenzívnou rehabilitáciou.

„Keď sme sa dozvedeli dcérkinu diagnózu − detská mozgová obrna − pravostranná hemiparéza, ihneď sme začali s cvičením. Cieľom bolo posilniť bruško, chrbát, zároveň uvoľniť ruky a nohy, a hlavne naštartovať chôdzu. Glória už síce chodí, ale má čiastočne ochrnutú pravú stranu tela. Musí často rehabilitovať, kým rastie,“ priblížila život s touto diagnózou Glóriina mama. 

Z Glórie tak vyrastá sebavedomé a samostatné dievčatko. Nastúpila už aj do materskej školy. Práca na hrubej motorike je však ešte stále beh na dlhé trate. Vždy bude čo zlepšovať a ladiť. Pri nevyliečiteľnej diagnóze DMO je dôležité, aby Glória cvičila každý deň už stále. A práve tomuto štebotavému dievčatku môžeš prispieť na dôležité rehabilitácie. Staň sa majiteľom unikátnych NFT a pomôž Glórii a ďalším pacientom z APPA.

 

 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie