Austrálčan dokázal nemožné. Jednu ruku mu drvil krokodíl, druhou sa oslobodil

  • Plával k vodopádom, čo krokodíla vystrašilo
  • Zachránil sa, ale má zranenia
  • Zvyčajne sú krokodíly plaché
Krokodíl
Ilustračný obrázok, Flickr/Danny VB
  • Plával k vodopádom, čo krokodíla vystrašilo
  • Zachránil sa, ale má zranenia
  • Zvyčajne sú krokodíly plaché

40-ročný Austrálčan, ktorého totožnosť nepoznáme, si asi svoju motocyklovú jazdu v severozápadnom austrálskom štáte New Queensland predstavoval inak. US Time Today píše, že v nedeľu si šiel zaplávať v Adels Grove, asi 10 kilometrov od národného parku Lawn Hill.

Austrálčan plával smerom k vodopádom a v tom, z ničoho nič, musel čeliť útoku asi 2 až 3-metrového krokodíla, ktorý napadol jeho ruku.

Obdivuhodný výkon

„Snažil sa dostať k malému vodopádu, ale nevidel krokodíla. Keď naťahoval ruku, krokodíl sa zľakol a zažral sa do tejto ruky. Ako si viete predstaviť, dva až tri metre dlhý krokodíl, ktorý vás chňapne za ruku, spôsobí dosť vážne zranenia, ktoré aj utrpel,“ povedal záchranár Greig Allan pre 9news.

Muž sa vyslobodil z čeľustí dravca jednou zdravou rukou, no utrpel pri tom ďalšie zranenia. „Podarilo sa mu vymaniť sa zo zovretia krokodíla, čo je s jednou zdravou rukou úžasný výkon, ale privodil si tým množstvo ďalších zranení, na ruke mal tržné rany. Keď krokodíl odchádzal, len pre istotu, ešte raz ho štipol do nohy,“ cituje Allana The Australian

Zranený muž bol neskôr, okolo druhej hodiny miestneho času, prevezený do nemocnice po tom, čo ho jeho kamaráti jazdiaci na motocykloch odviezli k blízkej pristávacej dráhe, ako zdôrazňuje US Time Today. V nemocnici zostal vo vážnom, ale stabilizovanom stave.

Môže byť rád, že prežil

Allan taktiež pre 24Seven Magazine povedal, že zranený muž dostal prvú pomoc od členov jeho motorkárskej skupiny hneď po incidente, čo zastavilo krvácanie. Mal veľké bolesti a krokodílie zuby boli zapichnuté veľmi hlboko,“ objasnil.

„Vlastne bol v dosť dobrej nálade. Myslím si, že prísť do kontaktu s dvoj- až trojmetrovým krokodílom je desivé, no a on si počínal dobre a podarilo sa mu odkráčať až do nemocnice,“ povedal Allan pre The Australian.

„Včera bol dosť horúci deň a ako väčšina ľudí v tejto časti sveta využíva roklinu na ochladenie a oddych a každý vie, že je plná sladkovodných krokodílov, ale je veľmi zriedkavé, že niektorý z nich vás naozaj uhryzne,“ rozhovoril sa a dodal, že muž môže byť rád, že takýto strach naháňajúci útok prežil. 

Za normálnych okolností sú krokodíly plaché

Superintendent pre záchrannú službu severozápadného okresu štátu Queensland Brad Hardy pre The Independent uviedol, že v danom území sa nachádzajú veľké populácie sladkovodných krokodílov, avšak za normálnych okolností nepredstavujú hrozbu. „Zvyčajne sú dosť bojazlivé, ale keď ich niekto prekvapí, budú agresívne,“ vysvetlil.

Michelle Lomová, bývalá majiteľka lokality Adels Grove, ktorá je obľúbenou turistickou destináciou, pre 24Seven Magazine nadviazala na Hardyho, lebo tvrdila že sladkovodné krokodíly sa často „strážia“, ale ak sa cítia ohrozené, môžu byť agresívne. Taktiež odporučila na ich vystrašenie robiť veľký hluk pred vstupom do vody. 

Zdroje: US Time Today, 9news, The Australian, 24Seven Magazine, The Independent

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá