Austrálčanom učarovalo Slovensko. V dokonalých videách ukazujú najkrajšie kúty našej krajiny

  • Austrálsky pár precestoval Slovensko a natočil čarovné videá z jeho najkrajších kútov
  • Najsledovanejšie video má už teraz viac ako 140-tisíc zhliadnutí
  • Našu krajinu odporúčajú všetkým svojim sledovateľom
Flying The Nest
Flying The Nest
  • Austrálsky pár precestoval Slovensko a natočil čarovné videá z jeho najkrajších kútov
  • Najsledovanejšie video má už teraz viac ako 140-tisíc zhliadnutí
  • Našu krajinu odporúčajú všetkým svojim sledovateľom

Stephen a Jess sú dvaja mladí Austrálčania, ktorí si prostredníctvom svojho blogu a Youtube kanálu s názvom Flying The Nest plnia sny. Cestujú po svete a objavujú populárne, ale aj menej známe miesta po celom svete. Na ich potulkách zablúdili aj na Slovensko a svojou video sériou o našej krajine očarili nielen ľudí zo zahraničia, ale aj mnohých Slovákov.

Dvojica začala Bratislavou, postupne sa presunula do Vysokých Tatier, preskúmala najkrajšie hrady a zámky Slovenska a zablúdili aj na Súľovské skaly a do Čičmian.

zdroj: Flying The Test

„Čas na Slovensku bol absolútne úžasný a už teraz sa chceme vrátiť a vidieť viac. Hlavný dôvod, prečo sme sa preň rozhodli je ten, že sme chceli preskúmať viac nedotknuté krajiny, aké naša rodina či známi predtým neobjavili. Sme veľmi radi, že sa nám to podarilo,“ vyjadrili sa Jess a Stephen pre Startitup.

Blogeri zo začiatku úplne nevedeli do čoho idú, ani čo majú od Slovenska očakávať, pretože zdroje o našej krajine sú v angličtine celkom limitované. Nakoniec však zostali veľmi príjemne prekvapení a výlet si naplno užili. Bratislave venovali dva celé dni, prešli si historickým centrom a ochutnali aj tradičné bryndzové halušky. Úspech mali aj burgre na streche jednej z bratislavských reštaurácií.

„Po vašich cestách sa nám šoférovalo veľmi dobre, ceny za jedlo, ubytovanie aj prenájom boli veľmi rozumné. Po všetkom, čo sme videli, by sme Slovensko nemohli odporučiť viac! Mali sme aj nejaké interakcie s miestnymi a aj keď ich angličtina na dedinách bola obmedzená, boli veľmi priateľskí a nadšení, keď nás videli ako objavujeme krajinu,“ opísali.

Luxusný hotel vo Vysokých Tatrách sa postaral o krásny výhľad na hore aj Štrbské Pleso a po povinných túrach dvojica pokračovala na stredné Slovensko, kde sa ubytovali priamo na zámku. Austrálčanov očarila naša príroda, história aj architektúra. Ľudové vzory a drevenice si našli svoje miesto v diele, kde sa predstavili aj Čičmany.

Celú sériu nájdeš na ich Youtube kanáli.

Zdroj: Youtube/Flying The Nest

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK