Austrália dala megalomanskú bodku za rokom 2020. Oslava však bola mimoriadne čudná

  • Napriek tomu, že mnohí občania sledovali ohňostroj len z domu, Austrália si dala záležať
  • Na príchod nového roka rozžiarila celý prístav v Sidney
  • Napriek tomu, že mnohí občania sledovali ohňostroj len z domu, Austrália si dala záležať
  • Na príchod nového roka rozžiarila celý prístav v Sidney

Mohutný ohňostroj a polhodinové svetelné divadlo si pre tých, ktorí sa odvážili do prístavu prísť, pripravila Austrália ako rozlúčku s dynamickým a pre mnohých ťažkým rokom 2020. Ohňostroj občania pozorovali z pohodlia obývačiek, no aj priamo v prístave. Treba však podotknúť, že vzhľadom na prísne protipandemické opatrenia sa ho zúčastnilo podstatne menej ľudí, ako počas minulých rokov.

Zábava aj z monitoru

Pozri si toto video, ktoré zaznamenáva priebeh ohňostroja v austrálskom Sidney. Samotným delobuchom plným farieb predchádzala pomerne dlhá svetelná šou. Ľudia prišli osláviť príchod nového roka v menšom počte, než je zvykom, no vyzerá to, že grandióznym ohňostrojom chcela dať krajina bodku za rokom plným zmien, utrpenia a boja s pandémiou koronavírusu.

Prístav rozsvietilo množstvo farieb a na prvý pohľad jedinečnou oslavou konca roka a viery v koniec aj spomínanej pandémie mnohí zodpovedne oslávili spred obrazoviek. 

Epidemiologickú situáciu to nezlepší

Napriek tomu, že sa priamo k dianiu dostali len tí, ktorým sa podarilo vopred si zarezervovať miesta v tamojších podnikoch, akýkoľvek pohyb populácie môže spôsobiť šírenie sa koronavírusu.  Z tohto hľadiska nie je jasné, prečo mesto vôbec ponúklo možnosť sledovať ohňostroj priamo z prístavu.

Neškodná hodina sledovania a lúčenia sa so starým rokom tak môže viesť k zhoršeniu krivky pozitívnych prípadov. Aj keď by sme si, pravdepodobne, viacerí na Slovensku želali podobný ohňostroj zažiť, je nespochybniteľné, že zbytočné presúvanie sa a ani krátke fascinujúce divadlo nikomu nepomôže.

Primár kolabujúcej nemocnice: Ak aj dnes niekto popiera Covid-19, nie je normálny a mal by vyhľadať odbornú pomoc (ROZHOVOR)

Kolabujúce zdravotníctvo a vysilení lekári nás žiadajú, aby sme ostali doma a správali a zodpovedne. Od dnešnej polnoci by malo navyše dôjsť k zrušeniu možnosti bublín a sprísneniu formy lockdownu. Preto si užime aj my ohňostroj len z obrazovky a pohodlia domova a pomôžme tak ľuďom z prvej línie touto malou obetou.

Zdroj: Youtube/The Telegraph

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech