Auto zachytilo rodinu cyklistov, žena zomrela a 10-ročné dieťa bojuje o život. Ď. Nicholsonová: Koľko ľudských životov ešte?

  • Pri Banskej Bystrici došlo k vážnej dopravnej nehode
  • Obeťou je opäť cyklista
pjimage - 2021-06-12T142353.798
Unsplash/Spacedezert Facebook/Dopravný servis Banskobystrický kraj
  • Pri Banskej Bystrici došlo k vážnej dopravnej nehode
  • Obeťou je opäť cyklista

Vážna dopravná nehoda sa stala neďaleko obci Harmanec v Banskobystrickom kraji. Osobný automobil zachytil rodinu cyklistov. Nehoda je tak vážna, že cesta nebola viac ako 4 hodiny prejazdná. Obeťou nehody sa stala dospelá žena, ktorá zraneniam podľahla na mieste.

Jej 10-ročného syna odviezli záchranári do Detskej Fakultnej Nemocnice v Banskej Bystrici, kde bojujú o jeho život. Na mieste pristál aj záchranársky vrtuľník. O nehode informovala TV JOJ

K situácii sa vyjadrila aj politička Lucia Ď. Nicholsonová. „Toto už nie je normálne. Táto nekultúrnosť, agresivita a nulová tolerancia na slovenských cestách nemá v Európe obdobu! Koľko ľudských životov ešte?“ pýta sa.

Petícia

Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová, primátor Trnavy Peter Bročka či prezident cyklokoalície Dan Kollár spustili len pred niekoľkými dňami dôležitú petíciu.

Súhlasíš s prijatím opatrení na zvýšenie bezpečnosti cyklistov a chodcov?

Vyzývajú v nej Národnú radu Slovenskej republiky, ako aj Vládu Slovenskej republiky, aby urýchlene prijali opatrenia na zvýšenie bezpečnosti najzraniteľnejších účastníkov cestnej premávky, cyklistov a chodcov.

zdroj: Facebook/Lucia Ď. Nicholsonová

Posledné tragické udalosti, ako je aj smrť úspešného mladého cyklistu Adriána Babiča, nehoda cyklistu Martina Chrena či mnohé nemedializované prípady nehôd, zvýrazňujú nevyhnutnú potrebu zvýšenia legislatívnej ochrany tejto zraniteľnej skupiny účastníkov cestnej premávky. 

Zdroj: TV JOJ

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK