Automat na autá by na Slovensku bol hit. Po vhodení „mincí“ ti luxusné auto vypadne do 2 minút

  • Automat v Singapure ponúka miesto koly a chrumiek luxusné autá
  • Nájdeš v ňom moderné luxusné vozidlá, ale aj veterány vrátane modelu Morgan Plus 4 z roku 1955
BeFunky-collage-97
Twitter/@AF_Xpress, Twitter/@xavierlur
  • Automat v Singapure ponúka miesto koly a chrumiek luxusné autá
  • Nájdeš v ňom moderné luxusné vozidlá, ale aj veterány vrátane modelu Morgan Plus 4 z roku 1955

O Bratislave sa hovorí ako o mieste, kde sa každý chce ukázať v tom najlepšom svetle, s tým najlepším autom. Spojenie výkladná skriňa áut dostáva v tomto podaní nový rozmer. Automat v Singapure ponúka miesto koly a chrumiek luxusné autá. 

Zákazník si v 15-podlažnej budove vyberie na prízemí pomocou dotykovej obrazovky typ vozidla a vďaka premyslenému systému má do dvoch minút pred sebou svoje vybrané Lamborghini, Ferrari alebo Bentley.

Nedostatok miesta vyrieši výšková stavba

Tento showroom budúcnosti otvorila ešte pred dvoma rokmi spoločnosť Autobahn Motors, ktorá sa venuje predaju ojazdených áut. Jej cieľom bolo vyriešiť v husto obývanom Singapure problém s nedostatkom miesta a odlíšiť sa od konkurencie. Chcela byť tiež kreatívna a inovatívna. 

Tak vznikla 15-poschodová výšková budova v štýle automatu s výkladmi, pričom v spojení s ním sa hovorí ako o údajne najväčšom automate luxusných vozidiel na svete.

Automat ponúka moderné luxusné vozidlá, ale aj veterány vrátane modelu Morgan Plus 4 z roku 1955. Podľa generálneho manažéra firmy Garyho Honga sa mu hlásia záujemcovia, ktorí by podobný systém radi skopírovali pre parkovací systém.

Podobný automatizovaný typ predaja ojazdených áut zaviedla aj americká spoločnosť Carvana. Do osemposchodovej budovy v texaskom San Antoniu sa zmestí celkom 30 vozidiel.

Článok bol pôvodne zverejnený  2. septembra 2020.

Zdroje: TASR, Autobahn Motors, Reuters

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK