Autosalón v Ženeve, odhalil budúcnosť automobilového priemyslu

  • Je tu 87. ročník autosalónu v Ženeve, na ktorom predstavujú špičku automobilovej scény.
lambo
gims.swiss
  • Je tu 87. ročník autosalónu v Ženeve, na ktorom predstavujú špičku automobilovej scény.

Aj keď nejde o najstaršiu motor show na svete, tento titul nesie tá v Paríži, no aj tak ide zrejme o tú najdôležitejšiu. Predsa len, v Ženeve nebude chýbať žiadna väčšia automobilka a doraziť má aj rada úplne nových značiek. Tie si pre svoj úplne prvý debut vybrali práve švajčiarsku motor show.

Ferrari 812 Superfast

O modernizácií Ferrari F12 sa diskutuje už dlhšiu dobu. Takisto sa zdá, že nastal čas sa rozlúčiť s atmosferickým 12-valcom, keďže v roku 2020 bude k dispozícii len nejaká forma hybridného pohonu. Vyzerá to tak, že s „čistokrvnými“ motormi sa môžeme u Ferrari rozlúčiť. Talianska automobilka sa preto rozhodla, aby rozlúčka stála za to.

Mc Laren 720S

Táto britská hračka ťa očarí pôsobivými číslami, o ktorých môže väčšina modelov len snívať. Takže 720 koní, maximálny točivý moment 770 newtonmetrov dostupných pri 5 500 ot./min. Aj keď ide o preplňovaný agregát, dá sa vytočiť až do osem a pól tisíca otáčok. Niet divu, že tato značka zvládne stovku za 2,9 sekundy a na dvojnásobnú rýchlosť dorazí za 7,8 sekundy.

Mercedes-Maybach G 650 4×4² Landaulet 


Pred pár dňami bol v africkej Namibii nafotený nový model s logom Maybachu. Mnoho ľudí však neverilo, že ide o skutočnú novinku Maybach, keďže tento model sa zdal až príliš „prestrelený“. Trojcípa hviezda sa ale naozaj rozhodla prepracovať triedu G, ktorú obdarila nielen luxusným interiérom, ale predovšetkým čiastočne otvorenou kabínou. Novinka preto nesie označenie Landaulet, čím odkazuje na dlhú tradíciu stuttgartskej automobilky.

Rolls-Royce Ghost Exclusive

Rolls-Royce je značkou, ktorej nemožno odoprieť štatút najdrahších automobilov súčasnosti. Aj v dnešnej dobe sú stelesnením elegancie luxusu a pôžitkárstva. No aj tak sa medzi zákazníkmi nájdu takí, ktorí apetít po luxuse neuspokoja „obyčajné“ modely z dielne tejto automobilky. Jednému z nich sa zdala ponuka lakov pre Roll-Royce Ghost príliš obyčajná. Vyslovil preto požiadavku zaradiť do ponuky lak vyššej kvality. Konkrétne mal na mysli primiešanie diamantov do základnej farby. Goodwoodska továreň nepatrí medzi tie, ktoré by odpovedali nie. Výsledkom je unikátny kúsok s označením Elegance.

VW Arteon – nový model

Tento kúsok s názvom Arteon má symbolizovať posun vozidla do vyšších sfér trhu, než ako tomu bolo doposiaľ. Dizajnovo nemecká automobilka nadväzuje na koncept Sport Coupe GTE. Základom nového modelu Arteon je opäť paltforma MQB. Na rozdiel od svojich predchodcov, táto novinka nie je sedan, ale ide o klasický liftback.

Peugeot Instinct – koncept

Koncept Instinct naznačuje budúci dizajnový smer značky  a zároveň ukazuje rd technológií, ktoré Peugeot v najbližších rokoch uvedie. Do vienku pritom dostal karosériu typu Shooting Brake a je o trochu dlhší ako Peugeot 308. Sedí však citeľne bližšie k zemi ako ostatné modely. Pod kapotou konceptu nájdeš plug-in hybrid, ktorý produkuje 300 koní a poháňa všetky štyri kolesá cez automatickú prevodovku.

Mercedes-Benz E Cabrio 2017 – nová generácia

Na svete je už piaty variant novej triedy E. Mercedes uviedol E Cabrio, ktorý sa naživo ukáže v Ženeve, ale zahájenie predaja chce značke ešte určitý čas odkladať. Momentálne sa hovorí o druhej polovici roku, čo znamená, že toto leto ešte nebudeš mať vietor vo vlasoch.

Bentley EXP 12 Speed 6e

Dizajn konceptu britskej automobilky je zhmotnením sviežosti. Značka Bentley zvolila pohonný systém, ktorý odhaľuje, kadiaľ sa chce automobilka vydať  v budúcnosti. Konvenčný spaľovací motor u tohto roadsteru nahradzuje bližšie nešpecifikovaný elektromotor a batérie, ktoré majú umožniť bezproblémový výlet napríklad z Londýna do Paríža.

zdroj:gims.swiss

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech