Až 1 300 eur a odňatie vodičáku na 5 rokov. Za „zbabelosť“ hrozí slovenským vodičom obrovský trest

  • Nejednému Slovákovi sa už stalo, že poškodil iné vozidlo a z miesta radšej v panike ušiel
  • Sadzba pokuty, ak ide o vážnejšiu nehodu, je skutočne prísna
pokuta
Pokuta od policajta, TASR/Roman Hanc, Unsplash/Markus Spiske
  • Nejednému Slovákovi sa už stalo, že poškodil iné vozidlo a z miesta radšej v panike ušiel
  • Sadzba pokuty, ak ide o vážnejšiu nehodu, je skutočne prísna

Ak sa stane dopravná nehoda alebo sa niečo vážne stane na ceste, mali by sme ako vodiči postupovať rozumne. Ak nezastavíš na mieste nehody, konáš protizákonne a nezodpovedne. Za takéto správanie ti hrozí vysoká pokuta aj odňatie vodičského oprávnenia.

Čo sa ti môže stať, ak odídeš z miesta škodovej udalosti či dopravnej nehody? Poďme sa spolu pozrieť, prečo by si sa mal „zbabelému“ chovaniu radšej vyvarovať.

Odňatie vodičského preukazu

Ako vodič by si mal zostať na mieste nehody, kým prídu policajti. Alebo by si sa naň mal okamžite vrátiť, ak si odišiel s cieľom požiadať o pomoc alebo oznámiť nehodu či inú škodovú udalosť.

V prípade nesplnenia si tieto povinnosti ťa čakajú vážne tresty. Môžeš dostať pokutu od 300 do 1 300 eur. Takisto ti hrozí odobratie vodičského preukazu od jedného do piatich rokov, píše portál Slovensko.

Pokuta môže byť aj nižšia. A to v prípade, že nešlo o príliš závažnú udalosť. V niektorých prípadoch ti môžu policajti uložiť pokutu aj v blokovom konaní alebo rozkaznom konaní. Tá sa pohybuje okolo sumy 650 eur.

Všetky tieto tresty majú za účel presadiť zodpovedné správanie na cestách. Dopravné nehody môžu mať vážne dôsledky pre všetkých účastníkov premávky, a preto je dôležité, aby sme všetci robili, čo môžeme, pre to, aby sme ich minimalizovali.

Za zanedbanie jednoduchej povinnosti zaplatíš pokutu až 3 320 eur

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: slovensko.sk, Redakcia

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá