Až 45 % mužov na Slovensku by sa vzdalo počas partnerkinho tehotenstva tejto veci

  • Odpoveďou na otázku čoho by sa muži vzdali počas deviatich mesiacov partnerkinho tehotenstva, je väčším prekvapením než si myslíš. Ide totiž o alkohol.
pivko1
unsplash.com
  • Odpoveďou na otázku čoho by sa muži vzdali počas deviatich mesiacov partnerkinho tehotenstva, je väčším prekvapením než si myslíš. Ide totiž o alkohol.

Bežným popracovným rituálom mnohých Slovákov nie je len hodina Crossfitu a proteinový shake, ale aj krígeľ vychladeného piva. Predsa len aj doktori vyzdvihujú dôležitosť životnej rovnováhy.

Slovenskí muži patria v pití piva medzi svetovú špičku a ich polovičky takisto nezaháľajú. Tie im robia často pivného sparing partnera, aj keď majú v ruke len radler.

Foto:unsplash.com

Čo sa však stane, keď tvojej partnerke začne rásť brucho a nebude to to pivné? Zo dňa na deň stratíš svoju vernú pivnú polovičku, ktorá presedlá na čistú vodu a malinovky bez štipky chmeľu..

To, že má žena väčšie bruško a v ruke kyslé uhorky však pre mnohých Slovákov stále neznamená, že by zjavne tehotnej dáme nemali ponúkať pohárik, aj keď je tam „len zanedbateľné deci.“

Foto:unsplash.com

Na typickú pohostinnosť Slovákov spojenú s plným barom a tehotnými ženami sa pozreli Pivovary Topvar, pri príležitosti Medzinárodného dňa povedomia o fetálnom alkoholovom syndróme, ktorý sa vyskytuje u detí, ktorých matky si sem-tam neodpustili pohárik.

Z prieskumu vyplynulo, že až takmer 80 % tehotných žien na Slovensku bol ponúknutý alkohol aspoň vo forme prípitku. Reakcia tehotných žien na ponúknutý alkohol bola vo väčšine prípadov odmietnutie alebo iba symbolický prípitok, no 7 % žien sa priznalo, že alkohol vypilo.

Foto:unsplash.com

Reakcia partnerov v takejto situácii bola podobná, dve pätiny mužov uviedlo, že ich partnerky odmietli ponúknutý alkohol samé. Iba jeden z desiatich mužov vyjadril názor za svoju partnerku, alebo odmietol ponúkaný alkohol v jej mene, ako pravý rozhľadený gentleman, ktorý tento „problém“ radšej vyrieši za ňu.

Zdá sa, že na prvý pohľad jasná informácia, že alkohol do rúk tehotným ženám nepatrí je stále trochu tabu. Aj to je motiváciou pre šírenie osvety v tomto smere.

Dámy, ten orosený pohár zlatistého moku z Pivovarov Topvar si na vás naozaj rád počká.

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Topvar.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech