Až 70 percentný pokles turistov chce Srí Lanka riešiť vízami zadarmo

  • Srí Lanka sa snaží oživiť cestovný ruch, ktorý od mája poklesol o 70,8 %
  • Občanom viacerých krajín ponúka víza zadarmo
  • Je medzi nimi aj Slovensko
  • Srí Lanka sa snaží oživiť cestovný ruch, ktorý od mája poklesol o 70,8 %
  • Občanom viacerých krajín ponúka víza zadarmo
  • Je medzi nimi aj Slovensko

Agentúra Reuters pre pár dňami informovala, že Srí Lanka bude dávať zadarmo mesačné víza. Rozhodla sa tak po aprílových atentátoch, od ktorých krajina zaznamenala úpadok cestovného ruchu. Voľné turistické víza dostanú obyvatelia z takmer 50 krajín. Medzi nimi je aj Slovensko.

Srí Lanka sa snaží oživiť cestovný ruch tak, že poskytne zadarmo víza viacerým krajinám. Vláda to oznámila v utorok. Rozhodla sa tak po značnom úbytku zahraničných turistov, ktorý v máji klesol o 70,8 percenta. Takúto krízu v turizme krajina pocítila naposledy pred desiatimi rokmi, po skončení občianskej vojny.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

▪️ I’ve been getting so many messages asking for tips about Bali, and there is so much to be said about it! In this case I’ve decided to collect the questions you’ll be writing in the comments and the ones I’ve already receved and talk about it in the stories or if you’re a Bali expert write a tip yourself;) ▪️ 📍Jamahal Private Resort – Bali 📷 @onlyfortravel __________________________________________ 🌎 Follow my Trip Around the World 🌎 👉🏻#onlyfortravel and tag to be featured!👈🏻 💙 Tag your Travel Buddy! __________________________________________ #travelblogger #dreamchaser #instatravel #infinitypool #lifegoals #travelgram #srilanka #wanderlust #giliisland #couplegoals #couple #passionpassport #tourist #love #speechlessplaces #travelphotography #travelphoto #instagood #instravel #bestoftheday #creativetravelcouples #earthpix #lovebirds #instagood #bali #balilife

Príspevok, ktorý zdieľa Klaudia Shabani Around The 🌍 (@onlyfortravel),

Pripisujú ju aprílovým samovražedným útokom, ktoré si vyžiadali viac než 250 obetí vrátane 42 zahraničných turistov. Niekoľko krajín hneď po tom vydalo varovanie, v ktorom upozorňujú svojich občanov, aby na Srí Lanku necestovali. Pokles turizmu odvtedy priamo ovplyvňuje ekonomiku krajiny, keďže je jeden z hlavných zdrojov príjmu.

Vláda preto súhlasila so zrušením cestovných víz, ktoré by mohli pomôcť krajine spamätať sa. Bežná cena víz bola zvyčajne okolo 20 – 40 dolárov. Od včera ho na polroka odpustia 48 krajinám vrátane nás.

Srílanské imigračné orgány upozorňujú, že naďalej je potrebné registrovať sa pred cestou na Srí Lanku online (ETA formulár), čím sa cestujúci vyhnú zbytočnému čakaniu pri vstupe do krajiny,“ informuje o tom ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí.

Online formulár na prihlásenie nájdeš tu.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

#Sigiriya #Srilanka #couples #couplegoals #destinationearth #beautiful #beautifuldestinations #nature #lover #traveler #travelphotography

Príspevok, ktorý zdieľa Travel With Me (@travel_with_me987),

Minister John Amaratunga potvrdil, že naplánované opatrenie môže pomôcť krajine a pozdvihnúť samotnú ekonomiku. Očakáva, že postupne bude počet turistov stúpať, no pre Reuters dodal, že sa na realizácii detailov nebude podieľať.

Ak ťa Srí Lanka láka, teraz máš možnosť do nej cestovať ekonomickejšie a vyhnúť sa zbytočným poplatkom za víza. Urob to však do 31. januára 2020, potom chce krajina poplatky znova zaviesť.

Zdroj: Reuters, MVZ

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech