Ázijčania ovládli bratislavské Nivy, preinvestujú tu desiatky miliónov eur

  • Slovenskí developeri dokončili odpredaj Twin City v Bratislave za viac ako 120-miliónov eur
BeFunky-collage
TASR
  • Slovenskí developeri dokončili odpredaj Twin City v Bratislave za viac ako 120-miliónov eur

Slovenská developerská spoločnosť HB Reavis dnes oznámila, že ukončila odpredaj Twin City Tower v Bratislave ázijskému investorovi. Za rekordných 120-miliónov Twin City odkúpili dve investičné spoločnosti – Valesco Group a AIP Asset Management.

„Finálne sme tak uzatvorili jednu zo svojich najväčších transakcií na slovenskom kancelárskom trhu a trh tak získal nového investora,“ uvádza sa v správe HB Reavis.

Majoritným nájomcom Twin City je americká spoločnosť Amazon a projekt už získal aj niekoľko významných ocenení ako Stavba roka. Za celým stavebným projektom stoja londýnski architekti, ktorí sa spojili so slovenským štúdiom Siebert + Talaš.

„Sme medzinárodný poskytovateľ pracovných priestorov, ktorý buduje v niekdajšej industriálnej zóne Bratislavy nové centrum mesta. Predaj Twin City Tower tak potvrdzuje atraktívny ekosystém zóny Nové Nivy. Nová štvrť poskytne Bratislave jedinečný mix technologických firiem, startupov, retailových značiek a možností na trávenie voľného času,“ píše sa v správe HB Reavis.

Slovenská developerská spoločnosť HB Reavis je jednou z najúspešnejších slovenských firiem a stojí za ňou najbohatší muž Slovenska Ivan Chrenko. Svoje projekty má HB Reavis okrem Slovenska v Anglicku, Maďarsko či Poľsku.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech