as
Michal Šramko a Karol Gálik/CEO EDO-KIN
Zakladatelia bistra EDO-KIN a Aziakju, ilustračný obrázok, Aziakju

Ázijské bistro u Bratislavčanov boduje po dekáde pôsobenia. Ich koncept na Slovensku nemá konkurenciu

  • Koncept ázijských jedál EDO-KIN je aj po desaťročí stále v obľube
  • Zakladatelia značky porozprávali o ich začiatkoch aj o ďalších plánoch do budúcna
  • Koncept ázijských jedál EDO-KIN je aj po desaťročí stále v obľube
  • Zakladatelia značky porozprávali o ich začiatkoch aj o ďalších plánoch do budúcna

Koncept značky EDO-KIN je súčasťou bratislavskej gastronómie už čosi vyše jednej dekády a stále sa teší veľkej popularite. Za jeho vznikom stojí dvojica v podobe Michala Šramka a Karola Gálika.

Svoje pôsobenie sa však neskôr rozhodli rozšíriť o ďalšiu líniu gastronomických pochúťok ázijskej kuchyne, ktoré dostalo príhodné meno – Aziakju.

„S prvotnou myšlienkou prišli naši chalani z vývoju Adam a Roman. Nápad sa nám páčil a začali sme na ňom spoločne pracovať. Aziakju je pod našou značkou EDO-KIN, je to jedna firma. Aplikujeme v nej všetky prevádzkové postupy a máme jednotné firemné nariadenia,“ objasňuje Michal Šramko.

 

S nápadom na vznik tejto novinky sa pohrávali už dlhší čas. Priznávajú, že na papieri ho mali už pred niekoľkými rokmi, no v pretavení do praxe im pomohol až príchod pandémie.

„Keď prišla korona, tak bola ideálna možnosť tento koncept aplikovať do food courtovej zóny v Centrali, kde sme mali predtým EDO-KIN bistro. Počas korony sme v Centrali otvorili aj reštauračný koncept a vtedy vznikla situácia, že sa nám tieto dve prevádzky bili, preto sme sa rozhodli EDO-KIN bistro nahradiť novým projektom Aziakju.“

Ide o ázijský street food na spôsob BBQ, z ktorého vyplýva aj fonetický názov Aziakju. Jeho základom sú predovšetkým chutné grilované jedlá. „Žiadny podobný koncept na Slovensku nie je,“ tvrdia jeho zakladatelia.

V ponuke sú grilované kurence, krídelká, bravčové mäso, no nájdeš tu aj veľmi obľúbené pochúťky Kjurrito a Chicken katsu. „Kjurrito je na spôsob mexického burrita v ázijskom podaní a Chicken katsu sú niečo ako ázijské kuracie nugetky. Všetky jedlá sú dochutené našimi vlastnými omáčkami.“

Aziakju
zdroj: Aziakju
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: Wolt, EDO-KIN, Finstat

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá